SİYASET 

İYİ’lerden Dekontlu Çıkış!

Sosyal Medyada Paylaş

İYİ isim iktidar kanadından gelen açıklamaya dekontla cevap verdi. İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Fatih Karabatı; Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’e “Hangimiz Müfteri” sorusunu elindeki dekontlarla birlikte sordu. Başkan Karabatı; “İYİ Parti olarak 28 Kasım 2020 Tarihli çiftçiye verilen müjde fiyasko çıktı diyerek yapmış olduğumuz basın açıklamamızdan sonra Ak Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan rahatsız olmuş ki bizi müfteri  olmakla suçlamış kendisi de bir beyanat vermiştir.

Sayın Başkan 05.11.2020 Tarihinde Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile beraber yapmış oldukları müjdeli beyanata istinaden şahsım ve domates üreticileri teşekkür etmişlerdi. Lakin yapılan müjdeli açıklamanın fiyasko olduğunu gördüğümüzde hüsrana uğradık. Sayın İşcan’ın bana yönelttiği ithamlara cevap vermek isterim ki;  28 Kasım 2020 Tarihli sosyal medyada kamu oyunu ilgilendiren yazımla ilgili. Yazım sonrası bazı olumsuz davranışlarla karşılaşsam da, yazı sonrası olumsuz hava etkisi yarattığı malumunuz üzere bilinmekte!

Ne oluyor? dediğinizi duyar gibiydim, göreve geldiğim ilk günden itibaren ben ve partim ilçemizin vatandaşımızın çiftçimizin sorunlarını dinlemeye dile getirmeye çözüm odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizinde bir üretici vasfınız var. Sayın Başkan; Karacabey’de domates ne zaman yetişiyor, paralar ne zaman ödeniyor, sanırım bilmiyorsunuz!

Söz konusu olan; çiftçiye ödenmesi için söz verdiğiniz paranın ödenmemesi. Mutlu olarak nitelendirdiğimiz çiftçiye ise ödenen paranın 3 ile 5 bin  TL olarak yapılan ödemeleri! Bu ödemeleri yaptınız mı yapmadınız mı! Yoksa yaptığınız ödemeler mi yalan! Kredi borçları geldiğinde ödenmediği mi yalan! Bizim yazımız çıkana kadar ödemenin olmadığı damı yalan!

Türk Şeker’den üretici hesaplarına 1 kuruş para geçmedi derken mi yalan söyledik! Bizim de bahsettiğimiz gibi ödemeleri TAMEK yaparken siz yapılan ödemelerin kontrolünü nasıl ve ne şekilde sağladınız ki; bize yalancı diyorsunuz?

Teyit aldığınız yerler müfteri olabilir mi ?Basına açıklama yapmadan önce keşke konu ile ilgili yetkili mercilerle bir teyitleşmiş olsa idiniz.Bu garabet açıklamayı yapmazdınız. Burada söz konusu olan her daim yanında olduğumuz Türk milletinin efendisi olan çiftçilerimizdir.

Tarihler 05  Kasım 2020 ‘yi gösterirken müjdeli haberi Sayın vekil sosyal medya hesabı üzerinden açıklıyor.Sizde aynı gün sosyal medya hesabınızdan bunu duyuruyorsunuz . Cuma günü  paraların tamamının ödeneceğini söylüyorsunuz, yani 1 gün sonrayı işaret ediyorsunuz.

Bizde bu takdire şayan müjde ile sizleri takdir ettiğimizi beyan etmiştik. Bu tarihlerde üreticinin %50’lik alacağının olduğu ama söz konusu verilen  tarihten sonra paranın tamamının değilde peyderpey yatırılması söz  konusu olunca 28 Kasım 2020 Tarihinde İYİ Parti İlçe Başkanı olarak çiftçinin mağduriyetini dile getirmek ve kamuoyu ile paylaşmak benim asil görevimdir.

Malumunuz üzere tabiri caizse ağlamayan çocuğa meme verilmez hesabı bu yazıma istinaden kamuoyu’nun verdiği tepkilerle 30 Kasım Pazartesi 2020 Tarihinde paraların hesaplarına yattığının üreticilerden gelen teşekkür telefonlarından öğrenmiş oldum.

Sayın Başkan bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek biz İYİ Parti olarak gerçekleri yazmaya görmezden gelinen  sorunları dile getirmeye velhasıl halkın bize vermiş olduğu muhalefet görevini en İYİ şekilde yerine getireceğimize inandık inanıyoruz.

Her daim söylediğimiz gibi Karacabey’in üreticisi, çalışanı, emeklisi, çiftçisi, sanayicisi, taşı toprağı hepsi bizim. Biz ayrıştırıcı değil birleştirici olmaya devam edeceğiz. Doğrusunu İYİ bildiğimiz olaylar içinde en kuvvetli mücadelemizi vereceğiz.

Yani demem o ki sizin de yazımızın altında görmüş olduğunuz  dekontlar da dahilinde ve açıklamanızda müfteri olmakla suçladığınız şahsım değil  istifa etmesi gereken kişi siz olmalısınız.

Biz  doğru mücadelemize devam edeceğiz. Ama şunu bilmek istersiniz diye düşünüyorum sahibi olduğum şirketin hâla alacağı  bulunmaktadır.

Bu bilgide sizde kalsın.” dedi.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares
hacklink al Türkçe Dublaj Filmler hack forum tiktok takipçi satın al