MANŞET 

Astsubay Babaevinde…

Sosyal Medyada Paylaş

Şehit PAMİT komutanı Esma Çevik son yolculuğuna uğurlandı Şırnak’ta şehit olan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik, son yolculuğuna uğurlandı. Şehit için Bakırköy Ataköy 5. Kısım Camii’nde tören düzenlendi.
 
Cami avlusuna kortej eşliğinde getirilen şehidin naaşı başında askerler nöbet tuttu. Şehit Esma Çevik ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 
Törende kardeşinin asker kıyafetini giyen Elif Koca, “İki gün önce tabuta sarılmış bir şekilde rüya görmüştü. Her geldiğinde söylüyordu. Şehit olacağım şehit olacağım diye, oldu da. ‘Ben şehit olursam sakın ağlamayın dik durun, kıyafetlerimi de giyin’ dedi. Bizde ona yakışanı yaptık. Başımız sağ olsun” dedi.
 
SOYLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
 
İkindi namazını müteakiben Ataköy 5. kısım Cami’inde düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Nebahat Gözüaydın, baba Hüseyin Akgül, kız kardeşleri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Şehidin babası Hüseyin Akgül, cenaze törenine sağlık ekiplerinin eşliğinde gelirken, annesi de ayakta durmakta zorlandı. Kız kardeşler de şehit Esra Çevik’in asker kıyafetlerini giydi.
Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in naaşı, helallik alınmak üzere Bayrampaşa’daki evine getirildi. Soylu, şehidin babası ve annesinin yanına gelerek baş sağlığı diledi. Şehidin Türk Bayrağı’na sarılı tabutunun başına gelen annesi, babası ve kardeşleri uzun süre gözyaşı döktü.
Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares