SİYASET 

Sen Gülerken…

Sosyal Medyada Paylaş

İstanbul Fatih’te dört kardeşin intiharının ardından Antalya’da da 4 kişilik bir aile, ekonomik nedenlerden dolayı siyanürle hayatını kaybetti. Bu gelişme üzerine İYİ Partili Lütfü Türkkan, gülerek asgari ücret hesabı yapan AK Partili Uğur Aydemir’e tepki gösterdi.
 
AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada yumurta üzerinden asgari ücret hesabı yaparak “Bizim dönemimizde yoksulluk falan yok” ifadelerini kullanmıştı.
 
Ardından “Doğalgaz ve elektriği geçiyorum” diyen Aydemir, muhalefetin tepki göstermesi üzerine kahkaha atmıştı.
 
“SEN GÜLERKEN MİLLET ÖLMEYE DEVAM EDİYOR”
 
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP’li Uğur Aydemir’e İstanbul Fatih’te ve Antalya’da ekonomik nedenlerden dolayı siyanürle intihar eden aileleri hatırlattı.
 
Ekonomik kriz nedeniyle toplu intiharların başladığını söyleyen Türkkan, şu ifadeleri kullandı:
 
“Dün komisyonda ekonominin ne kadar iyi olduğunu anlatarak kahkahalar atan bu arkadaşa gördüğüm yerde hatırlatacağım: Dün İstanbul’da, bugün Antalya’da 4 kişilik aile ekonomik kriz yüzünden yok oldu. Toplu intiharlar başladı. Sen gülerken, millet ölmeye devam ediyor.”
 
İNTİHAR MEKTUBU BIRAKMIŞ
 
Antalya’da eşi ve 2 çocuğuyla birlikte siyanürle intihar eden Selim Şimşek’in, intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı.
 
Baba Selim Şimşek’in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Babanın, “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz” ifadelerini kullandığı ifade ediliyor.
Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares