Zirvede Haber

Türk Sağlık Sen’den iş Bırakma Eylemi!

Türk Sağlık Sen’den iş Bırakma Eylemi!

Bursa’da sağlık emekçileri, haklarını savunmak için 1 gün iş bırakacaklarını açıkladı. Sağlık emekçileri, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor.

Konuyla ilgili Türkiye Kamu-Sen‘e bağlı Türk Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde ve Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi kadın doğum binası önünde basın açıklaması düzenledi.


Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır

ÜCRET ARTIŞI BEKLİYORUZ

Türk Sağlık-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Bilal Atik ve Türk Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Sabit Karabayır tarafından yapılan açıklamada;

Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede perşembe günü açıklama yapmış, cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik. Bugün de iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz.

Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi, sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.

Doktorlarımız zammı hak ediyor, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz. Bizim isteğimiz bütün sağlık çalışanlarının ücretlerinin artırılmasıdır çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır.

Çünkü tüm sağlık çalışanların ücretleri ermiştir.

Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur.

Pandemi de omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı gayrı olmaz.

Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık Hizmetleri  bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Biz de çalışanlara bir bütün olarak bakarız.

Ne ayrımcılığı kabul ederiz ne de ekonomik kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz. Bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi derdimiz, isteği isteğimizdir.

Son dönemlerde görüyoruz ki özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanları arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var.

Gerçekleri değiştirip farklı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar varsa iyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat verir. Bu kirli oyunlar tutmaz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.

Kıymetli basın mensupları;

Talebimiz nettir.

Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir.

İnsanları memnun edecek sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artış bekliyoruz ve ümit ediyoruz.

Sağlık müdürlüklerinden toplum sağlığı merkezlerine, aileye hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, bakanlık hastanelerimizden üniversite hastanelerine kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından  ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız. Sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz.

Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz.

Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz.

Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ