Zirvede Haber

Bu mu sizin adalet anlayışınız? Aynı şeyi başkası yapınca kötü, kendi adamın yapınca iyi!

Bu mu sizin adalet anlayışınız? Aynı şeyi başkası yapınca kötü, kendi adamın yapınca iyi!

Memleket; Mudanya da hızlı başladı. Memleket Parti Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım ve ilçe yönetimi Mudanya basınının karşısına çıkarak Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı sert sözlerle eleştirdi. Başkan Hasan Yıldırım’ın yanı sıra Memleket Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er, İlçe Başkan Yardımcısı İpek Demirtaş, İlçe Sekreteri Melek Karaarslan ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Başkan Yıldırım, basın toplantısında şunları kaydetti: “Değerli basın mensupları, 18 Haziran günü Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin ilçe başkanlığımızın açılışını yapmasının ardından düzenlediğimiz ilk basın toplantımıza hoşgeldiniz. Kurucu yönetimimizi oluşturduk, genel merkezimizin onay vermesinden sonra Mudanya’mız için çalışmaya başladık. Memleket Partisi olarak ülke siyasetine, görmezden gelmeye çalışsalar da yön vermeye başladık. Bu Mudanya’mız için de aynıdır. Artık Mudanya’da halkın, esnafın, gençlerin, basın mensuplarının yanında Memleket Partisi var.Belediye Başkanı Sayın Hayri Türkyılmaz, 7 yılını geride bıraktı. Bu 7 yıl boyunca kendisine Mudanya’daki ana muhalefet partisi AKP’den doğru dürüst bir muhalefet yapıldığını görmedik. Doğal olarak da Sayın Türkyılmaz buna güvenerek adeta köpeksiz köyde deyneksiz gezmeye alıştı. Gerçi gezdiğini de göremedik. Kendisi, belediyeden Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ne bile makam aracıyla geliyor. Sayın Türkyılmaz’ın bu rahatını bozacağız çünkü artık Memleket Partisi var. Biz sadece eleştirmek için, sırf muhalefet olsun diye konuşmayacağız. Yapılan iyi şeyleri takdir ederken yapılmayan, yapılmak istenmeyen hizmetleri de, yanlışları da söyleyeceğiz, uyaracağız. Sayın belediye başkanının artık bu son dönemi. 2 yıl 8 ay sonraki yerel seçimlerde kendisini verdiği rahatsızlıktan ötürü affetmeyerek o makamdan göndereceğiz.

Mudanya’da 2014’ten bu yana özellikle esnaf, sivil toplum örgütleri, mahalleye dönüştürülen köylerimizde yaşayan hemşehrilerimiz büyük bir hayal kırıklığı içindeler. Esnaf, masa ve sandalyeleri ne zaman toplanır, ne zaman yüksek cezalar kesilir diye her an diken üzerinde beklerken; hemen hemen hiç bir taleplerine olumlu yanıt alamayan, kira borcu yüzünden belediyenin icraya verdiği sivil toplum örgütleri mutsuz, huzursuz… Bütün Şehir Yasası ile mülkleri belediyeye geçen köylerimizdeki mülkler bakımsızlıktan dökülüyor üstelik de Mudanya Belediyesi’ne yüksek kiralar öderlerken…Barışın ve kardeşliğin başkenti dedikleri Mudanya’mızda kavga etmedikleri, bağırıp çağırmadıkları bir kişi kaldı mı? Sayın Türkyılmaz, kendi genel başkanının talimatlarını bile dinlemeyerek belediyeye geçen köylerdeki arazileri birer birer satarak 4 kere temel atıp, 5 kere açılışını yaptığı hiç bir işe yaramayan boş projelerine kaynak bulmaya çalışıyor.Geçen gün aklınca randıman aldığını sandığı bir televizyon programında, “100 proje yapacağız demiştik, 200 proje yaptık” dedi. Allah aşkına şu yaptığın 200 projeyi 1’den 200’e kadar madde madde sıralayıp dev pankarta bastır ve belediye binasına asıver hemşehrilerimiz de görsün şu hayali projelerini.

Hem böylece bakımsızlıktan sıvaları dökülen belediye binasının duvarlarını da gizlemiş olursun.Merhum Belediye Başkanımız Sayın Ali Narin Demirtaş, “Benden sonra gelecek olanlar, benim yaptıklarımın boyasını bile yapsa yeter” derdi. Sen, Demirtaş’ın yaptığı belediye binasının boyasını bile yapamadın. Bina dökülüyor, bu mu senin Mudanya’mıza verdiğin önem? Seçim döneminde yüzlerine güldüğün, sonra bir daha selam bile vermediğin Mudanya’nın gençleri işsizken Bursa’nın farklı ilçelerinden gelip belediyede çalışanların sayısı artıyor. “Randıman alamıyorum” diyerek Mudanya’nın yerel basınına tek ilan bile verilmezken, Bursa’nın farklı ilçelerindeki yerel basına sayfa sayfa ilanlar veriliyor. Sana bu akılları, belediye personelinden 3-4 kat fazla maaş ödediğin danışmanların mı veriyor? Sana o ilçeler mi oy verdi, Mudanya mı oy verdi? Sen Mudanya’nın yerel basınından randıman alamıyorum diyorsun ama asıl Mudanya senden 7 yıldır bir randıman alamadı!

Sayın Türkyılmaz, kendi meclis üyelerine güvenmediğini belirterek içlerinden 2 yılı aşkın bir zamandır, genel merkezinin talimat vermesine rağmen belediye başkan yardımcısı atamadı. Ama güvenmiyorum diyerek başkan yardımcısı yapmadığı aynı meclis üyelerinin içinden 6 kişiyi belediye şirketlerinin yönetimine alarak maaşa bağladı. Güvenmediğin kişilere belediye şirketlerini neden emanet ediyorsun? Kendi il başkanı, AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden üst düzey AKP ve MHP’lilerin maaş aldığını söylerken, Sayın Türkyılmaz’ın kaç yerden maaş aldığını da biz açıklayalım. Türkyılmaz, belediye başkanlığı maaşı haricinde Mudanya Belediyesi’nin iki ayrı şirketi MUDBEL ve MUDAŞ’tan 4 bin 500 artı 4 bin 500 yani toplam 9 bin lira iki maaş birden alıyor. Bu mu sizin adalet anlayışınız? Aynı şeyi başkası yapınca kötü, kendi adamın yapınca iyi. Bu mu sizin hak-hukuk anlayışınız? Sizin AKP’den ne farkınız var? Gelelim ülke genelinde iktidar; Mudanya’da ana muhalefet olan AKP’ye…

Pandemi dönemi boyunca yanında duramadığınız esnafı, bari yasakların kalktığı toplam 2 ay kadar doğru düzgün iş yapacakları sezonda rahat bırakın! AKP’li Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Mudanya Belediyesi zabıtaları bir olmuş Güzelyalı’daki esnafa baskın yapar gibi operasyon düzenliyor bir de bu operasyonun adına Huzur Operasyonu diyorlar. Karşınızda terörist mi var? Mudanya’mızın esnafları onlar! Biber gazı sıkacak kadar nefret mi ediyorsunuz esnaftan? Ve AKP’li meclis üyeleri, vatandaş size sadece ayda bir belediye meclis toplantılarında mikrofon alıp konuşun diye mi oy verdi? Neden sesiniz çıkmıyor? İlk seçimde Memleket Partisi olarak hemşehrilerimizle birlikte biz size sandıkta Huzur Operasyonu düzenleyeceğiz. Mudanya’mızı, aynı yöntemleri uygulayan bu iktidardan da, bu muhalefetten de kurtaracağız! İlk basın toplantımız ısınma turu olsun, bundan sonra her Çarşamba günü gündemi değerlendireceğimiz basın toplantılarımız olacak. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyor; saygılarımı sunuyorum ve ÖNÜMÜZDE KALDI İKİ YAZ, GÜLE GÜLE HAYRİ TÜRKYILMAZ diyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ