Zirvede Haber

Yunuseli Havaalanı’na ne yapılacak? Son nokta kondu…

Yunuseli Havaalanı’na ne yapılacak? Son nokta kondu…

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Bursa’da gündemdeki sıcak yerini koruyan Yunuseli Havaalanı arazisiyle ilgili AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan’ın düşüncelerini bugünkü köşesine taşıdı…

Özdal, Gürkan’ın sözlerini şöyle aktardı:

Gün geçmiyor ki Yunuseli Havaalanı arazisiyle ilgili farklı bir senaryo gündeme gelmesin.

Bursa’nın en büyük yeşil alanlarından birinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçtiğini Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ağzından yazdıktan sonra, tartışmalar alevlenmişti.

Aktaş, önceki hafta çok  net ifadelerle bölgeyle ilgili hiçbir karar alınmadığını ancak o alana Bursa’nın en büyük Millet Bahçesi’nin çok yakışacağını söyleyerek, kişisel fikrini  açıklamıştı.

Dün konuştuğum AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan da  benzer şeyler söyledi:

Yunuseli arazisinde, farklı kurumların arazisi var. Vatandaşın yerleri var, Jandarma’nın ve Çevre Bakanlığı’nın yerleri var. Henüz daha kurumlar arasında mülkiyet konusunda bir mutabakat sağlanmış değil. Kurumlar arasında tahsisler sağlanmamışken, farklı senaryolar üretmek anlamsız.

Gürkan ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın konuyla ilgili karar vermediğini belirterek, yeşil alanın yok olacağı iddiasını ortaya atanlar için “Doğmamış çocuğa don biçiyorlar” eleştirisi yaptı.

Sonuç: Başkan Aktaş’ın ardından Davut Gürkan da Yunuseli konusunda hiçbir karar alınmadığını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ