SAĞLIK 

Meğer görevden alınmamış, istifa etmiş

Sosyal Medyada Paylaş

Görevden alındığı iddia edilen Bursa İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkçı, yeterli desteği alamadığı ve ekibini kuramadığı için istifa ettiği ortaya çıktı.

Bursa‘ya Yalova’dan yaklaşık 11 ay önce getirilerek görev verilen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkçı’nın istifa ettiği anlaşıldı. Sosyal medya hesabından sitemkar açıklamalarda bulunan Kaşıkçı, doku uyuşmazlığının olduğunu söyledi.

İstifa eden Bursa İl Sağlık Müdürü Halim Ömer Kaşıkçı

MUSTAFA ESGİN NE DİYECEK?

11 ay görev yaptığı Bursa’ya veda eden Kaşıkçı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yaklaşık 11 aydır yürüttüğüm Bursa İl Sağlık Müdürlüğü görevimi dün tecrübeli Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’a devrettim. Bu göreve beni layık gören Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Göreve başladıktan kısa süre sonra yeni tanımaya başladığım ekibimle yeni tanımaya çalıştığım Bursa’da Korona virüs salgını ile mücadeleye başladık. Tüm bilgi ve gayretimizle işe sarılarak en iyisini yapmaya çalıştık. Destek ve köstekler oldu. Rabbim hepsini miskal miskal kaydetti. Gelinen süreçte bana desteğini esirgemeyen ve hep yanımda hissettiren Bursa Valisi Yakup Canbolat’a öncelikli şükranlarımı arz ederim. Allah kendisinden razı olsun. İlk günden itibaren beni ve teşkilâtımı sahiplenerek destek veren basta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, İl Emniyet Müdürü Tacettin Arslan’a, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hakan Saraç’a BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve Mustafa Özsoy olmak üzere vali yardımcılarına, ilçe kaymakamlarına, tüm il müdürü arkadaşlarıma, sonsuz şükran ve minnetlerimi sunuyorum” diyen Kaşıkçı’nın ekibini kuramadığı ve doku uyuşmazlığı yüzünden görevinden istifa ettiği belirtildi. Halim Ömer Kaşıkçı’nın geniş yankı bulan istifasının ardından kendisi de hekim olan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares