MAGAZİN 

“ŞEN MAKAS” YENİ YILDA DA ŞEN KAHKAHALARLA, SEYİRCİ İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR.

Sosyal Medyada Paylaş

Amerikan Tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS”  üç yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynayarak rekora doğru ilerliyor. İnteraktif seyircinin katılımıyla oyunda işlenen bir cinayet çözülüyor ve her oyunda farklı bir sonuç elde ediliyor. Ve oyunu tekrar tekrar izlemeye gelen seyirciler katili bulmak için sordukları sorularla merak etmeye devam ediyorlar. Paul Portner’ın yazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeni versiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho oynuyor.

Melek Baykal : “Tiyatroda interaktif komedi oyunlarının çok örneği ve çok çeşitli olmasına rağmen, “Şen Makas” oyununda müthiş bir seyirci vardı. İnteraktif bölümde onlar bizi yönlendiriyor. Oyunun bu halde izlenmesinde yönetmenimiz Nedim Saban’ın çok büyük emeği var. Seyircinin bu ilgisiyle oyun Türkiye’de de neden izlenme rekorları kırmasın” dedi.

“ŞEN MAKAS” 16 Ocak’ta Ankara MEB,  23 Ocak Beylikdüzü Kültür Merkezi, 25 Ocak Nevşehir, 26 Ocak Konya Devlet Tiyatrosu, 27 Ocak Kayseri Kadir Has Kültür Merkezi, 28 Ocak Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi, 29 Ocak Mersin Büyük Şehir Belediyesi, 30 Ocak Adana -01 Burada P.S.M. de tiyatroseverlerle buluşuyor…——————————

16 OCAK PERŞEMBE      SAAT:20:00  ANKARA MEB

23 OCAK PERŞEMBE       SAAT:20:30  BEYLİKDÜZÜ KÜLT. MER.

25 OCAK CUMARTESİ    SAAT:20:30  NEVŞEHİR

26 OCAK PAZAR    SAAT:16:00  KONYA DEVLET TİYATROSU

27 OCAK PAZARTESİ      SAAT:20:30  KAYSERİ KADİR HAS KÜLT.

28 OCAK SALI        SAAT:20:30  KIRŞEHİR NEŞET ERTAŞ KÜL.MER.

29 0CAK ÇARŞAMBA       SAAT:20:30  MERSİN BÜYÜK ŞEHİR.BEL.K. MER.

30 OCAK PERŞEMBE       SAAT:20:00  ADANA 01 BURADA P.S.M

15 ŞUBAT CUMARTESİ   SAAT:20:30  TRUMP KÜLT.MERK.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares