BURSA 

Nilüfer’in Rizeli kardeşi odu

Sosyal Medyada Paylaş

Nilüfer Belediyesi ile Rize Fındıklı Belediyesi arasında kültürel, sanatsal, sportif, akademik ve iktisadi alanlarda işbirliğini öngören kardeş kent protokolü imzalandı.

 Nilüfer Belediyesi’nin bir kardeş kenti daha oldu. Rize Fındıklı Belediyesi ile Nilüfer Belediyesi adına imzalanan protokolle, Fındıklı Nilüfer’in 28. kardeş kenti oldu. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile Başkan Turgay Erdem’in imzaladığı kardeş kent protokolüne göre iki kent arasında kültürel, sanatsal, sportif, akademik, iktisadi, turistik alanlarda stratejik iş birlikleri gerçekleştirilecek. Nilüfer Belediyesi Halk Evi Hizmet Binası’nda düzenlenen törende Nilüfer Belediyesi başkan yardımcıları Zafer Yıldız, Adem Vural ve Dr. Sibel Özer de hazır bulundu.

İmzalanan protokolle iki kent arasındaki dostluk bağlarının güçleneceğinin altını çizen Başkan Erdem, “Fındıklı ile amatör ya da profesyonel sanatçı ve sanatçı grupları ile sporcu ve sporcu grupları değişimi, okul partnerliği, akademik çevrelerin ilişki kurmalarında kolaylık sağlanması, ilgili kişilerin yetki ve yeteneklerini geliştirecek eğitim ve seminerlerin organize edilmesi aracılığıyla oluşacak kültürel, sanatsal, sportif ve akademik alanlardaki işbirliklerini öngörüyoruz. Ayrıca iktisadi gelişimi teşvik edecek ortak girişim ve projelerin oluşturulması amacıyla müteşebbisler, iş çevreleri, ticaret ve sanayi odaları, sivil toplum kuruluşları arasındaki ilişkilerin tesis edilmesi ile birlikte buna ilişkin tanıtım ve yatırımların geliştirilmesini destekleyeceğiz. Karadeniz ve Marmara arasında kuracağımız bu dostluk köprüsü ile şehirlerin kültürel ve turistik zenginliklerini karşılıklı tanıtmak ve geliştirmek için uygun şartları temin etmeyi planlıyoruz” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu da imzalanan protokolden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Nilüfer, sosyal demokrat bir belediye olarak kendini kanıtlamış, pek çok alanda örnek ve lider bir kent. Bu kentin yönetim tecrübelerinden faydalanırken ortak projelerle yine örnek bir işbirliği modeli ortaya koymayı hedefliyoruz. Bu protokolün iki kent adına da hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares