Zirvede Haber

Alpay: Esnafın ve emeklinin vebali sonunuzu getirecek

Alpay:   Esnafın ve emeklinin vebali sonunuzu getirecek

Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay, toplumsal sorunların gün geçtikçe derinleştiği bir ortamda TBMM’nin 2 hafta yılbaşı tatili yapmasını doğru bulmadıklarını söyledi.

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay, yaptığı basın açıklamasında, Bağ-Kur prim indirimi, 99 öncesi Bağ-Kur’luların SSK şartlarında emeklilik haklarının sağlanması başta olmak üzere birçok konunun çözüm beklediğini açıkladı. Alpay, “Emekliler, esnaflar ve çiftçiler başta olmak üzere, emekçilerin hazin durumu ortadayken, vicdan sahibi herkesin içi sızlarken, parlamentonun kapısının kapalı olmasının izah edilecek bir tarafı yoktur” dedi.

“Milletin gerçek gündeminden kopmuş bir Parlamento, bu ülkeye zarar vermektedir”

MİLLİ SOL Genel Başkanı Alpay, hiçbir toplum kesiminin yılbaşında 2 hafta tatil yapmadığına dikkat çekerek, yılbaşında milletvekillerine tanınan tatil hakkının kamu yararına olmadığını ve ülkenin zarar uğradığını belirtti. Yasalaşması beklenen kanunların ve toplumsal beklentilerin TBMM tarafından sürekli ertelendiğine işaret eden Alpay, “Milletin gerçek gündeminden kopmuş bir Parlamento, bu ülkeye zarar vermektedir” ifadesini kullandı.

Bağ-Kur prim indirimi, 99 öncesi Bağ-Kur’luların SSK şartlarında emeklilik haklarının sağlanması, emekli maaşlarında yapılması gereken zam, memur ve işçilerin enflasyon karşısında desteklenmelerini içeren birçok talebin karşılık bulmadığını belirten Alpay, şunları kaydetti:

“Parlamentonun kapısının kapalı olmasının izah edilecek bir tarafı yoktur”

“Ülkemizin gerçek gündemi ekonomi iken hemen her gün toplumun reel gerçeklerinden uzak popülist ve hamaset içeren sanal gündemlerle halkı oyalamak büyük yanlıştır. Emekliler, esnaflar ve çiftçiler başta olmak üzere, emekçilerin hazin durumu ortadayken, vicdan sahibi herkesin içi sızlarken, parlamentonun kapısının kapalı olmasının izah edilecek bir tarafı yoktur. Milletin gerçek gündeminden kopmuş bir Parlamento, bu ülkeye zarar vermektedir. Kış aylarını daha da büyük sorunlarla geçiren yurttaşlarımızın dertlerine çare olacak politikalar üretilmediği sürece, sahte ve sanal gündemleri de bir işe yaramayacak, kendi siyasi çöküşleri kaçınılmaz olacaktır. Milletvekillerinin kendilerine hak olarak gördükleri 2 haftalık yılbaşı tatili de tıpkı diğer yaptıkları haksızlıklar gibi milletimizin hafızasındaki yerini almıştır ve bunun da bir siyasi sonucu mutlaka olacaktır. Halkımız önümüzdeki yerel seçimlerde kimi nasıl değerlendireceğini sandıkta gösterecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ