Zirvede Haber

MEB ve German Sparkassenstiftung İş Birliğiyle ‘İş Oyunları Eğitimleri’ Bursa’da Başladı

MEB ve German Sparkassenstiftung İş Birliğiyle ‘İş Oyunları Eğitimleri’ Bursa’da Başladı

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve German Sparkassenstiftung for International Cooperation (German Sparkassenstiftung) arasında imzalanan iş birliği protokolleri kapsamında hayata geçirilen ve Türkiye’deki Mesleki Teknik Liselerine ve Halk Eğitimi Merkezlerine yönelik hazırlanan ‘İş Oyunları Eğitimleri’ Bursa’da başladı.

Finansal ve iş okuryazarlığı eğitimlerini, yenilikçi bir eğitim yöntemi olan ‘Oyun Temelli Eğitim’ metodu ile anlatan Sparkassenstiftung Türkiye, Bursa’daki meslek lisesi öğrencilerini finansal ve işletme bilgilerinin geliştirilmesi, girişimcilik faaliyetlerinin desteklenmesi ve finansmana erişim konusundaki farkındalık seviyelerinin artırılması konularında destekliyor. ‘Mikro İş Oyunu’ ve ‘Birikim Oyunu’ eğitim modülleri ile katılımcılar, eğitim sırasında kendi aile bütçelerini ve işletmelerini oyun panosu üzerinden yönetiyor.

Ekim ayı boyunca Bursa’da devam edecek olan eğitmen eğitimleri, Sparkassenstiftung Uzman Eğitmenleri tarafından 6 farklı gruba yönelik olarak 74 öğretmene verilecek. Bursa’daki eğitmen eğitimlerinin ardından eğitimleri alan öğretmenler okullarında eğitimleri öğrencilerine aktarmaya başlayacaklar. Yıl sonuna kadar farklı illerden eğitimlere katılan yaklaşık 280 öğretmenin en az 5000 öğrencinin finansal ve iş okuryazarlık bilgisinin oluşması ve artması hedefleniyor.

BURSA’DA BİLİŞİM LABORATUVARI VE HİBRİT KÜTÜPHANE

Sparkassenstiftung Türkiye’nin, Almanya Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen ve MEB iş birliği ile yürütülen “Türkiye’deki Mülteciler ve Ev Sahibi Toplulukların Finansal Katılımı” Projesi kapsamında, bir yandan eğitimler tamamlanırken diğer yandan bilgiye erişimin kolaylaşması amacıyla hibrit kütüphane ve Bilişim Laboratuarları kuruluyor.

Pilot okullarda okuyan öğrenciler ve pilot Halk Eğitimi Merkezlerinde eğitim alacak olan kursiyerler, bilişim laboratuvarı ve hibrit kütüphaneler ile internete ve online eğitime kolayca ulaşabilecek. Kitaplar, taşınabilir bilgisayar, tablet gibi bir çok materyalin olacağı alanlarda öğrencilerin eğlenirken öğrenmesi ve bilgiye kolay erişmesi amaçlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ