Zirvede Haber

1 Temmuz öncesi son pazar kısıtlaması

1 Temmuz öncesi son pazar kısıtlaması

Hafta başında gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından, yasaklar ve kısıtlamalara ilişkin kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan, 1 Temmuz itibariyle sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceğini duyurmuştu. Bu kapsamda 27 Haziran Pazar gününün tamamını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibariyle başladı.

27 Haziran Pazar gününün tamamını kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibariyle başladı.

1 Haziran’da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı.

Son Kabine Toplantısının ardından açıklanan kararlar arasında bulunan pazar günü sokağa çıkma yasağı, 27 Haziran Pazar günü için gündemde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özet olarak açıkladığı maddelerden birisi olan sokağa çıkma yasağı için son durum, vatandaşların gündemini oluşturuyor.

Pazar günü sokağa çıkma yasağı var mı sorusu Kabine Toplantısının ardından yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre pazar günü de dahil olmak üzere tüm sokağa çıkma yasağı kısıtlamaları 1 Temmuz itibariyle kaldırılacak.

Bu hafta sonu 81 ilde Cumartesi akşam saat 22:00’den Pazartesi sabah 05:00’e kadar son kez sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 1 Temmuz itibariyle ise hafta içi akşam saat 22:00’de başlayan sokağa çıkma yasakları da tamamen sona erecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ