STK 

HİZMET SEKTÖRÜ KIRMIZI’YA GEÇMEDEN ÇÖZÜM İSTİYOR

Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Cafe ve Restourantçılar Derneği Başkanı Şahin Sevinç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Bursa Valisi Yakup Canpolat’ı ziyaret ederek pandemi sürecini değerlendirerek sorunlar ve çözüm yollarını konuştu.

Ziyarette Şahin SEVİNÇ; pandemi sürecinin tek suçlusu hizmet sektörü seçildiğini ve en büyük mağdurun işletme sektörü olduğunu belirterek; Bilim Kurulu’nun bazı kararları sonucu intihar eden müzisyenlerin olduğunu, iflas eden işletmelerin başka yerlerde garsonluğa başladığını işletme sektöründe adeta bir trajedi yaşandığını ifade etti.

Şahin SEVİNÇ ; uçakların, metroların v.s. birçok sektörün hınca hınç hizmet verdiği süreçlerde işletme sektörünün kapatıldığını an itibariyle saat 19.00’ da kapanışın hatalı bir karar olduğunu belirtti.

Sevinç; “Korkulan o dur ki şu süreçte Bursa’nın hızla kırmızı alana doğru ilerlediği ve tekrar işletme sektörüne yaptırım uygulanma düşüncesinin doğması bu sektörü diri diri toprağa gömmek” olacağını belirtti.

Sevinç sözlerine; “İş yeri sahiplerinin bu süreçte evini satanların, birikimi olanların birikimlerini bu süreçte harcadığı, çalışanların bir çoğunun boşandığını, intiharların yaşandığını, müzisyenlerde intiharların arttığını, garson kesimin halinin içler açısı” olduğunun altınız çizdi

Ziyarette Sevinç’e Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ADEMOĞLU, Şaban BİNGÖLBALLI, Cemal İnan KARDEŞLER, Hüseyin İÇLİ ‘ de hizmet sektöründen temsilciler olarak katıldı.

Sevinç; “Alkollü mekanların hiç açılmamasının da başlı başına bir hata olduğunu” ifade etti.

Bursa Valisi CANPOLAT’ ta sektörün sorunlarına vakıf olduğunu, sorunların; mekanların kapanması ile çözülemeyeceğini belirterek sektörün rahat nefes alabilmesi için işletmecilerin taleplerinin yerine getirilmesinin gerektiğini belirtti.

Bu noktada Valilik olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ve hizmet sektörü ile istişare halinde çözüm üreteceklerinin altını çizdi.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares