SAĞLIK 

Koca duyurdu: Mutasyonlu virüs tespit edildi!

Sosyal Medyada Paylaş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den Türkiye’ye gelen 15 kişide mutasyonlu virüsün tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur.” açıklamasını yaptı.

Koca yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“DÜZENLİ TARAMALAR YAPILIYOR”

Bilindiği üzere İngiltere tarafından duyurulan virüsteki mutasyon ile ilgili olarak tedbirler alınmış ve bu ülkeden yurda girişler askıya alınmıştı. Ayrıca son dönemde İngiltere’den ülkemize girmiş kişilerin tamamı da geriye dönük tarama altına alınmıştı. Halk Sağlığı referans laboratuvarlarımızın da yurdun çeşitli bölgelerinden düzenli taramalar yaptığını da bildirmiştik.

15 KİŞİDE MUTASYONLU VİRÜS TESPİTİ

İngiltere’den son dönemde yurda giriş yapan ve PCR test sonucu pozitif çıkan kişilerden geriye dönük taramalar neticesinde 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs yükü tespit edilmiştir.

“KONTROL ALTINA ALINMIŞTIR”

Bu kişiler tarama başladığından beri izolasyon altındadır. İzolasyonları devam eden kişilerin temas çevreleri de karantinaya alınmış ve yaygın temas taraması yapılmış ve kontrol altına alınmıştır.

“İNGİLTERE’DEN YURDA GİRİŞLER DURDURULDU”

Yurt çapında yapılan düzenli taramalarda Mutasyonlu virüs İngiltere’den giriş yapan kişiler dışında tespit edilmemiştir. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. Gelişmelerden vatandaşımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

1 OCAK 2021 KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye’de son 24 saatte koronavirüsten 212 kişi yaşamını yitirirken toplam can kaybı 21 bin 93 oldu. Bugünkü vaka sayısı 12 bin 203, hasta sayısı bin 908, ağır hasta sayısı 3 bin 891, iyileşen sayısı ise 14 bin 110 oldu.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares
hacklink al izmir escort hack forum instagram takipçi kasma tiktok takipçi satın al