MANŞET 

Ağıralioğlu; “Sırtında Kambur Gördüğün İnsanlarla Helalleşmek İstiyorsan….”

Sosyal Medyada Paylaş

İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mahalle Başkanları Tanıtımı ve Toplu Üye Katılım Töreni’ programına katılan İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, önemli açıklamalar yaptı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT konusunda verilen sözlerin tutulmadığını ifade eden Ağıralioğlu, “EYT ile ilgili birinci hassasiyet şudur; devlet sözünü tutabilmelidir. Sözünü tutan devlet itibarlıdır. Bazen devlet sözünü tutarken zarar da eder. Ama devletin sözünü tutmaması mı yoksa zarar etmesi mi arasında kalınca devletin sözünü tutarak zarar etmesi daha makbüldür. Çünkü devleti ayakta tutan verdiği sözü tutabilme kabiliyetidir. Siz bu insanlara söz vermişsiniz, verdiğiniz sözün arkasında Türk devletini iradesiyle göstermek zorundasınız. Osmanlı Devleti’nin yerine küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı’nın borçlarını bile ödedi. Devlet söz verdiği zaman sözünü tutar. Arkadaşlarımız kaynak bulamıyoruz mazeretlerini EYT’lilere değil müteahhitlerine söylesin” dedi.

TÜRK DEMOKRASİSİNE KATKI GETİRECEK

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu ‘Gelecek Partisi’ ve Ali Babacan’ın kurması beklenen yeni parti ile ilgili konuşan Ağıralioğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kast ederek söylüyorum, siyasetin bir adamın iradesine bağlı hale geldiği anlarda itiraz etmek siyasetin itibarıdır. Sayın Cumhurbaşkanı da mevcut şartlarda partisinde demokrasi yok diye, memleketinde demokrasi standartları kötü diye partinin içerisinde de liyakat atama usulleri de hatalı diye Türkiye’de liyakat ehliyet dengesi kurulamadı diye itiraz etti ve 18 yıllık itibarının arkasında ve Tayyip Bey’in bu itirazı vardı. O yüzden biz İYİ Parti olarak Türk siyasetinde yanlışa yanlış diyebilmek cesaretini göstermeyi başlı başına bir kıymet olarak sayıyoruz. Ama siyasetin azı sadece doğruları söylemek değildir. Söylediğiniz doğruları kimlerle söylediğiniz de önemi vardır. Biz siyasi partilerin çeşitliliğinin Türk demokrasisine katkı getireceğine inanıyoruz” dedi.

ALTINDAN KALKAMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Şehir Üniversitesi üzerinden yaptığı eleştirilere değinen Ağıralioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanının geçen gün partisinin eski kurmaylarının hepsini kast ederek itiraz edenlerin özelinde onlara dolandırıcılar demesini yakıştıramadık. Bunlar sizin ekonominizi, milli eğitiminizi, dış işlerinizi, partinizi ve memleketinizi emanet ettiğiniz insanlar. Bunlara dolandırıcı demek siyasi olarak Tayyip Bey’in de altından kalkabileceği bir itham değildir bence. Yanlışlar yapılmıştır. Biz yapılan yanlışları ayrı konuşabiliriz ama siyasetin kendine ait bir zarafet üslubu olmalı. Ona ihtimam göstermek lazım” dedi.

ŞİMDİ NE ÇEKTİĞİMİZİ GÖRSÜNLER

Milletin siyasetçileri birbirine galiz küfürler ederken görmemeleri gerektiğini söyleyen Yavuz Ağıralioğlu, “Yeni partilere muvaffakiyetler dileriz. Tayyip Bey’e şimdi itiraz eden arkadaşlar, müttefiki iken iyiydi. Onlar Tayyip Bey’i rakip olarak görecekler. Tayyip Bey rakip olarak çok dayanılmaz bir adamdır. İYİ Parti olarak biz, Tayyip Bey gibi kuralları çok esneten ya da delen bir rakibin karşında 2 yıl ayakta kaldık. Uğramadığımız hakaret, rencide edilmediğimiz siyasi mevzi, ağır ithamlarla karşılaşmadığımız hiçbir yer kalmadı. 5 milyon insan bu settin karşında durduk. Şimdi Ümmet-i Muhammed’in ne çektiğini görsün diğer partiler. Muvaffakiyetler dileriz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares