Zirvede Haber

Alfa Romeo 33 Stradale 2024 Yılının Yeni Otomobili Yarışması’nın Yıldızı Oldu

Alfa Romeo 33 Stradale 2024 Yılının Yeni Otomobili Yarışması’nın Yıldızı Oldu

Alfa Romeo, yeni modelleriyle otomobil meraklılarını etkilemeye devam ediyor. Alfa Romeo’nun ‘manifestosu’ niteliğinde olan büyüleyici süper otomobilİ 33 Stradale, Quattroroute dergisinin okuyucuları tarafından, yüzde 44,5 oy oranıyla “Rüya Otomobil” özel Ödülü’ne layık görüldü.

33 adet üretilecek olan yeni “iki koltuklu” coupé 33 Stradale, asil İtalyan sportifliğinin sembolü olarak markanın mirasını ve geleceğini bir araya getiriyor.

Alfa Romeo’nun yeni süper otomobili 33 Stradale, Quattroroute dergisi tarafından 2000 yılından bu yana her sene gerçekleştirilen yarışmada önemli bir başarı elde etti. Alfa Romeo 33 Stradale, okuyucuların oylarının yüzde 44,5’ini alarak “Rüya Otomobil” kategorisinde bu anlamlı ödülün sahibi oldu.

  1. yılını dolduran yarışmada, 2022’den bu yana “Konsept”, “Rüya” ve “Yaşam Tarzı” olmak üzere üç özel kategoride ödüller veriliyor. Konsept, Rüya ve Yaşam Tarzı kategorilerinin adayları, “Yılın Yeni Otomobili” ödülünün adaylıklarından hariç tutulan spor otomobiller veya özel seri otomobillerden oluşuyor. Alfa Romeo, 147 (2001), MiTo (2009), Giulietta (2011), Giulia (2017), Stelvio (2018) ve Tonale (2023) modelleri ile olmak üzere birçok kez bu ödülün sahibi oldu.

Quattroroute editörleri, yarışmada Konsept, Rüya ve Yaşam Tarzı’ndan oluşan üç özel kategorinin her birinde dört otomobil seçerek, okuyucularından derginin web sitesi ve sosyal medya kanalları üzerinden oy kullanmalarını istedi. Yeni Alfa Romeo 33 Stradale, yarışmanın sonucunda ünlü global markaların üç süper otomobilinin önünde yer alarak üstün bir zafer elde etti.

Eşsiz bir sanat eseri

İlk tanıtıldığı günden bu yana büyük ilgi gören yeni 33 Stradale’den sadece 33 adet üretilecek. 33 Stradale aynı zamanda, eşsiz kişiselleştirme seviyesi sayesinde, her biri birbirinden farklı bir sanat eseri olarak tasarlanıyor. Otomobilin üretiminde Touring Superleggera’nın işçiliğini kullanıyor. Bu iş birliği sayesinde 33 Stradale modellerinin tamamı, benzersiz bir el işçiliği, en yüksek kalite standartları ve detaylara gösterilen özenle üretiliyor.

Alfa Romeo’nun amacı, projeye başından beri inanan çok küçük bir hayran kitlesine, en heyecan verici sürüş deneyimini ve bir ikonun ölümsüz cazibesini sunabilmekti. Bu kapsamda, Alfa Romeo’nun, tasarımcılar, mühendisler ve tarihçiler ile oluşturduğu “Bottega” ekibi ortaya çıktı ve 33 Stradale burada şekillendi. Önce potansiyel müşterileri dinlediler; ardından tıpkı Rönesans zanaatkar butiklerinde ve ünlü İtalyan otomobil üreticilerinin 1960’lardaki atölyelerinde olduğu gibi aracı birlikte ürettiler. Bu sayede ortaya eşi benzeri olmayan bir süper otomobil çıktı.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ