Zirvede Haber

Milliyetçi Sol Parti Lideri Bursa ve İznik’e Geliyor! “Yurttaşlarımızla Kucaklaşmaya Geliyoruz!”

Milliyetçi Sol Parti Lideri Bursa ve İznik’e Geliyor! “Yurttaşlarımızla Kucaklaşmaya Geliyoruz!”

Genel Başkanlığını gazeteci Hüseyin Alpay’ın yaptığı ve kısa adı “Milli Sol” olan Milliyetçi Sol Parti’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuruldu. Genel Başkanlığını gazeteci Hüseyin Alpay‘ın yaptığı ve kısa adı “Milli Sol” olan Milliyetçi Sol Parti’nin kuruluşu için İçişleri Bakanlığı’na başvuruldu.  Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Halk Partisi’nin son genel başkanı olan gazeteci Hüseyin Alpay, 2019 yılındaki Demokratik Sol Parti (DSP) kurultayında da genel başkan adayı olmuştu. Kurultay sonrasında DSHP’yi yeniden kuran DSP muhalifleri, şimdi de Milliyetçi Sol Parti adı altında örgütlendiler. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay, “Kökleri bu topraklara ait, halkımızın manevi değerleriyle çelişmeyecek yerli ve sol bir partiyi, Türkçülük temelleri üzerinde inşa etmek istedik. Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz” ifadelerini kullandı. Partilerinin 60 kurucu üye ile ağustos 2022’de kurduklarını belirten Genel Başkan Hüseyin Alpay; “Sahaya iniyoruz.” dedi.

 İznik’te DSP de ilçe başkanlığı görevi yaparak daha sonra DSP den ayrılıp Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL)  parti yönetim kurucu üyesi olarak görev alan Cemal Güneş 28 kasım İznik’in kurtuluşu nedeniyle bir dizi program yaptıklarını belirterek; ziyaretlerin Genel Başkan Baş Danışmanı Hüseyin Yaylıcı tarafından da değerlendirilmeye alındığını söyledi.

“ANADOLU SOLU OLARAK YURTTAŞLARIMIZIN DERDİNE ÇARE OLACAĞIZ!”

Cemal Güneş; ” Milliyetçi Sol Partimiz bütün halkımızı kucaklayacak birlik ve beraberliği sağlayacak ülkemizdeki sıkışıp kalmış siyaseti yeniden Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanımız sayın Hüseyin Alpay ile birlikte yeşertip, filizlendireceğiz Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dileriz. Gezi programı, 25-26 Kasım Ankara, 27 Kasım Eskişehir, 28 Kasım İznik/Bursa, 29-30 Kasım ve 1 Aralık İzmir olarak saha çalışmalarımızı yapacağız. Vatandaşın mutfağındaki yangın bütün bir ülkeyi kapladı. Milliyetçiliği tekeline alan, solculuk ile milliyetçiliği yan yana getiremeyen sağ görüşlü siyasi partiler ile ‘Sol bir parti milliyetçi olamaz’ çelişkisini yaşayan sol siyasi partilerin bizleri anlamasını beklemiyoruz. Bizim yönümüz Türk halkıdır.” dedi.

‘Savundukları milli solun ‘Anadolu solu olduğunu dile getiren’ Cemal Güneş; “Milliyetçi Sol Parti, ülkeyi yönetenlere muhalefet etmeyi görev bilir; fakat devlete ve milli çıkarlara muhalefeti onaylamaz. Yasalar önünde herkesin eşitliğini savunur. Siyasal eşitliğin yanı sıra sosyal eşitliği ve zenginlikte sosyal adaleti hedefler” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ