Zirvede Haber

“Hizmetten tasarruf olmaz”

“Hizmetten tasarruf olmaz”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, partisinin Ankara İl Divan Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TEK TEMSİLCİSİ YENİDEN REFAH PARTİSİ’DİR Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı..

“Hizmetten tasarruf olmaz”

Atlas International Group
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, partisinin Ankara İl Divan Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TEK TEMSİLCİSİ YENİDEN REFAH PARTİSİ’DİR
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor yapığı açıklamada; “Girdiğimiz ilk seçimde Milli Görüş’ün tek temsilcisinin Yeniden Refah Partisi olduğu milletimizce tasdiklendi. %3 oy ile 5 millet vekilimizi Büyük Millet Meclisine gönderdik. Bu gerçek, seçmenlerimizin, halkımızın, milletimizin desteği ve tasdikiyle bir kez daha ispatlanmış oldu. İnşallah ikinci 40 yılda da merhum Erbakan Hocamızın ve Milli Görüşün çizgisini Yeniden Refah Partimiz temsil edecektir” dedi.
EMEKLİLERİMİZİN DURUMU İŞLER ACISIDIR
Milletimizin ekonomik sıkıntılarla iç içe olduğunu görüyoruz diyen Cengiz Zor; “Memurlarımıza yapılan zammın memnuniyetsizliğini bir kenara bırakmakla beraber, emeklilerimizin durumu ise içler acısıdır. Bugün 7500 tl ile nasıl geçim sağlanamayacağı ortada iken, bu meseleye acilen bir çözüm üretilmesi gerekmektedir. Gerek kiralardaki yükseliş, gerekse yüksek enflasyon insanımızı nefes alamaz bir duruma sokmuştur. Açlık sınırının %45 -50 oranında, yoksulluk sınırının ise % 85 sınırında olduğu bir ülkede, kimse toplumsal refahtan bahsedemez” dedi. Cengiz Zor; “Yapılan araştırmalarda, toplumda en fazla geliri olan %20’lik dilimin, toplam gelirin %48’ini aldığı; en düşük %20’lik kesimin ise toplam gelirin %6’sını aldığı bir ülkede yaşıyoruz. Bütün bu gerçekler memurumuzu, köylümüzü, işçimizi derinden etkilerken, orta vadeli programda yine borç, faiz, zam ve vergi ekonomisinin çıkması ve önümüzdeki 3 senede 5 trilyon 431 milyarın faize gidecek olması, yakın zamanda ekonomik bir rahatlamanın olamayacağının acı bir göstergesi olarak görünmektedir” dedi. İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ Türkiye’nin zenginliklerinin, adil bir şekilde paylaştırılması ve bölüştürülmesi gerekmektedir. Başta kamu kuruluşlarında, mutlak suretle, sıkı bir tasarruf tedbirleri uygulanmalıdır açıklamasında bulunan Cengiz Zor; “İtibardan tasarruf olmaz” tutum ve davranışından bir an önce çıkılmalıdır. Senin bu yanlış bakış açın işçi, köylü, memur, emekli, dul ve yetimin sırtındaki yükü daha da arttırmaktadır, insanımızın alın teri gözyaşına karışmaktadır. Bunun yerine, Milli Görüş’ün ortaya koymuş olduğu “Hizmetten tasarruf olmaz” esası yer almalıdır. Bu, kamusal israfın önüne geçilmesini, denk bütçenin yapılmasını, havuz sisteminin oluşturulmasını, borç faizinin ve ana paranın ödenmesini, enflasyonun düşmesini, vergi konulmamasını, zam yapılmamasını ve de işçi, köylü, memur, dul ve yetimin refah düzeyinin artmasına imkan sağlayacaktır. Tıpkı 54. Erbakan Hocamızın Hükümeti zamanında olduğu gibi” 

CİNSİYETSİZLİK VE LGBT’NİN KARŞISINDAYIZ
Ülkemizdeki bu ekonomik sıkıntının, sosyal bünyenin bozulmasına sebebiyet verdiği görülmektedir diyen Cengiz Zor; “Başta aile yapımızın bozulmasıyla beraber, hırsızlığın, cinayetin, sokakta çete savaşlarının, ev sahibi-kiracı kavgaları gibi adi vakaların arttığını görmekteyiz. Bununla beraber Siyonist yapılanmaların ve sözde sivil toplum gibi görünen uzantılarının, milletimize dayattığı toplumsal cinsiyetsizlik ve LGBT’nin karşısındayız” dedi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TEK DÜNYA DEVLETİ PLANIN BİR PARÇASIDIR
İklim Değişikliği planına da değinen Zor; “Tıpkı, sözde Covid-19 aşılarında olduğu gibi, Küresel ısınma olarak adlandırdıkları, sözde “iklim değişikliği” adı altındaki projenin de, insan nüfusunun azaltılmasına yönelik işleyen, tek dünya devleti planlarının bir parçası olduğunu düşünüyoruz” dedi.
ASIL HEDEF BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ’NİN KURULMASIDIR
Partisinin dış politika konularında da değinen Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor “Büyük İsrail Devleti’nin” kurulmasına da dikkat çekti. Cengiz Zor dış politika konusunda yaptığı açıklamada; “Dış politika için, önemine binaen dikkat çekmek istediğimiz temel cümle şudur: Ülkemiz ve bölgemiz başta olmak üzere, dünya ülkelerindeki bu kaotik durumun en büyük sebebi, Büyük İsrail Devleti’nin kurulması hedefidir. Bu kaotik durum, sözüm ona, sanki bir bahar havası, insan hakları, demokrasi ve özgürlük yalanları ile sunulmaktadır. Sonuç; milyonlarca insanın katledilmesi, milyonlarca insanın yerini yurdunu terk etmesi ve ülkelerin parçalanması olarak karşımıza çıkmaktadır. Asıl amaç ise, İsrail’in güvenliğinin sağlanmasıdır” dedi.
KKTC’DE İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM MEMNUNİYET VERİCİDİR
Dış politika konusunda KKTC ve Rum kesimin durumunu da değerlendiren Cengiz Zor KKTC ile ilgi ise; “Kıbrıs’ta Milli Görüş’ün tezine dönülerek, iki devletli çözümün devlet politikası olması, memnuniyet vericidir” dedi.
Türk Devletler Topluluğu, Azerbaycan, Ukrayna, Libya, son dönemlerdeki Suriye politikalarını desteklediklerini belirten Cengiz Zor; “Akdeniz ve Karadeniz’de hidrokarbon ve doğal gaz çalışmalarını, memnuniyetle takip ediyoruz ve devletimizin yanındayız” dedi.
D8’LERE DAHA ÇOK ÖNEM VERİLMEDİR
Filistin ve Kudüs hakkında da bir açıklama yapan Zor; “Filistin ve Kudüs’ün işgalinin, bir an önce ortadan kalkması için, D8’e daha da fazla önem verilmesini, bir zaruret olarak görüyoruz” dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor Suriye konusunda da; “Amerika’nın 10 bin km uzaktan gelip, etrafımızda askeri üsler kurması, PKK, PYD YPG’ye alenen destek vermesine, Rusya’nın Akdeniz ve Suriye’de askeri bulundurmasına, İran’ın Irak ve Suriye’de paramiliter güçlerine ses çıkarmayanların, ordumuzun ülkemizin bütünlüğünü koruması adına, dışarıda faaliyet göstermesine ses çıkarmalarını manidar buluyoruz” dedi.
İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİNE DESTEK VERİLMEMELİDİR
İsveç’in NATO’ya girmek istemesi konusunda destek verilmemesi gerektiğini belirten Cengiz Zor; “İsveç’in PKK’ya açık desteği dururken, İslam’ın kutsallarına saldırıyı ve Kur’an-ı Kerim’in yakılması olayına özgürlük olarak bakarken, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edilmesine müsaade ederken, İsveç’in NATO üyeliğine destek verilmemesinden yanayız” dedi.
İKTİDAR KYK SORUNU ÇÖZMELİDİR
Üniversite öğrencilerinin barınma konusunda çektikleri sıkıntılara değinen Cengiz Zor; “Ekim ayında açılacak üniversitelerde beklenen en büyük problemin, barınma problemi olacağı aşikardır. Bu noktada KYK başta olmak üzere, devletin ilgili kuruluşlarının, bu meseleyi ivedilikle çözmesi gerekmektedir. Kiraların artması, yurtların kapasitesinin yetersiz oluşu, öğrencilerimiz için barınma ihtiyacını işin içinden çıkılamayacak bir boyuta getirmiştir. Üniversite öğrencilerimize yönelik telefon ve bilgisayar kampanyasını olumlu buluyor ve destekliyoruz. Ancak, telaffuz edilen üst sınırın, 9500 lira yerine, gençlerimizin ihtiyacını karşılayacak teknolojiye sahip, bir telefon veya bilgisayar almasını mümkün kılacak 20 bin lira olmasını tavsiye ediyoruz” dedi.
AMACIMIZ, MİLLETİMİZİ MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ İLE BULUŞTURMAKTIR
2024 yerel seçimler hakkında da konuşan Cengiz Zor; “Şimdiki hedefimiz, 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Seçimlerinde, büyük bir başarı elde etmek ve Milli Görüş’ün o özlenen yerel yönetimler ruhunu, Milli Görüş belediyeciliğini yeniden milletimiz ile buluşturmaktır”
RUŞVET ALANDA VERENDE MEL’UNDUR TABELASINI BELEDİYELERİN GİRİŞİNE ASACAĞIZ
Milli Görüş Belediyeciliğinin kriterlerini açıklayan Cengiz Zor, Milli Görüş Belediyeciliğini şu başlıklarla belirtti. Milli Görüş Belediyeciliği; “Rüşvetin, yolsuzluğun, adam kayırmanın olmadığı”, “Millete hizmetin ibadet aşkıyla yapıldığı belediyeciliktir” “Efsane hizmetlerin belediyeler borca batırılarak değil, borçlar kapatılarak yapıldığı belediyeciliktir” “Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olarak değil, hakka hukuka riayet edilerek yapıldığı belediyeciliktir.” “Şehirleri betona boğmayan, toprağın, ağacın, çiçeğin, çevrenin hakkını veren belediyeciliktir.” “Rüşvet alan da veren de mel’undur” tabelasını bütün belediyelerin girişine asan belediyeciliktir. “Bize emanet edilen her kuruşu, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz, yemeye tevessül edenlerin de burunlarından fitil fitil getiririz” diyen belediyeciliktir.” “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” diyen, “İsrafa, yolsuzluğa son veren belediyeciliktir.”
MİLLET, MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ BEKLEMEKTEDİR
Milletin Milli Görüş belediyeciliğine özlem duyduğunu belirten Cengiz Zor; “89 ve 94’te hayata geçirilen Milli Görüş’ün efsane belediyecilik hizmetleri, bugün özlemle yad edilmekte, milletimiz aynı hizmetlere yeniden kavuşmak için, dört gözle beklemektedir. Evet, bundan sonraki ilk hedefimiz; Yerel yönetimler seçimlerine damgamızı vurmak ve milletimizi Milli Görüş belediyeciliği ile yeniden buluşturmaktır. Böylece, Yeniden Refah Partimizin, aziz milletimizin gönlünde ciddi bir yükselişte olduğunu da tüm Türkiye’ye, dünyaya yeniden göstermektir” dedi.
YEREL SEÇİMLERE KENDİ LOGOMUZ VE ADAYLARIMIZ İLE GİRECEĞİZ
2024 yerel seçilerine tek başına gireceklerini belirten Cengiz Zor; “Bütün teşkilatlarımız seçime hazırdır ve büyükşehirler başta olmak üzere 81 il, 973 ilçe, 394 beldede Yeniden Refah Partimiz kendi logo ve adaylarıyla seçime girecektir. Mahalli İdareler Seçim İşleri ile ilgili genelgemizi, il başkanlıklarımıza gönderdik. Üyelerimizin yarıdan fazlasının genç olduğu partimizde; 30 yaş altı gençlerimizden, aday adaylığı başvurusu için özel katkı payı alınmayacaktır. %40 ve üzeri engelli olan vatandaşlarımızdan, aday adaylığı başvurusu için, özel katkı payı alınmayacaktır. Üniversite öğrencilerimizden, aday adaylığı başvurusu için, özel katkı payı alınmayacaktır. Deprem ve sel mağdurlarından, aday adaylığı başvurusu için, özel katkı payı alınmayacaktır. Şehit ve gazi yakını ve gazilerimizden, aday adaylığı başvurusu için, özel katkı payı alınmayacaktır” dedi.
2024 YEREL SEÇİMLERİNDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor son olarak “Milli Görüş destanını bir kez daha yazacağız. Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih ERBAKAN başta olmak üzere, tüm Milli Görüş kadroları, seçim için hazır olup, Genel Başkan Yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz, Ana kademe, Kadın ve Gençlik Kollarımızla il, ilçe ve beldelerde yapılacak seçimden inşallah zaferle çıkacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:DAVAM HABER
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ