Zirvede Haber

iktidarın devlet yönetimiyle ilgili sorunu olduğundan atladığı bir şey var, devlet intikam almaz

iktidarın devlet yönetimiyle ilgili sorunu olduğundan atladığı bir şey var, devlet intikam almaz

İYİ Parti lideri Akşener,Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mısır Devlet Başkanı Sisi ile yaptığı görüşme üzerinden yüklendi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Sisi’ye yönelik geçmişteki sözlerinden derlenen bir videoyu da izletti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.
Meral Akşener, “Sayın Erdoğan’ın gösterdiği derin muhabbetten anlıyoruz ki, yeni bir dostluğun kıvılcımı çakıldı. Mavi Vatan’daki çıkarlarımızın bile yumuşatamadığı Sayın Erdoğan’ı demek ki, futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşar Esad’la birlikte maça giderlerse şaşırmayın” ifadelerini kullandı.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

*2022’de ne oldu, Kobabi’de eğitim almış bir terörist Afrin’den çıkıp mülteci kılığında ülkemize geldi.

*4 koca ay kaçak şekilde ülkemizde yaşadı. 6 canımızı şehit etti. İktidar da şehitlerimizin intikamını almak için, Pençe-Kilit harekatının başlatıldığını duyurdu.

*Yalnız iktidarın devlet yönetimiyle ilgili sorunu olduğundan atladığı bir şey var, devlet intikam almaz.

*Devlet, kadim geleneklerimizden nasibini alanlar bilir ki devletin intikam almasına gerek kalmaz. Çünkü devlet, milletine zarar vermeye niyetlenenler için daha onlar harekete geçmeden gereğini yapar.

*Terör bugün 5 yaşındaki bir yavrumuzun hayatını karartıyorsa, 22 yaşındaki gencecik bir öğretmenimizi aramızdan alıyorsa, okullarımızın kapanmasına sebep oluyorsa iktidar çıkıp da terörle mücadelede bir başarıdan söz edemez.

*Hele ki TSK’nın gücünden kendine siyasi rant devşirmeye kalkamaz. TSK iktidarın içindeki bir grup vasıfsız makam israfının beceriksizlerini gizlemekle mükellef değildir.

*Eğer gerçekten terörle mücadele etmek istiyorsanız, bu meselenin sınırlarımızın güvenliğiyle, insan kaçakçılarıyla, kontrolsüz göç dalgasıyla doğrudan ilişkili olduğunu artık kabul edin. Oluşacak tehditleri sadece sınır ötesi operasyon yaparak önleyemeyiz.

*Terörle mücadele etmek istiyorsanız, insan kaçakçılarıyla, kontrolsüz göç dalgasıyla artık kabul edin.

*Göç politikası devam ettikçe oluşacak tehditleri sadece sınır ötesi operasyon yaparak önleyemeyiz. Bunun için de güvenlik makalesi okumuş gerçek bir İçişleri Bakanı gerekiyor. Sınırlarımıza bir mermi kovanının düşmesine bile tahammülümüz yok.

*Erdoğan cevabını biliyor olsa da aynı soruları sorar. Bizim için hava hoş. Bizim kararımız belli, irademiz net.

*Bizim ittifakımız milletimizin vakur ve güçlü varlığıyladır. Biz kayyum rektöre karşı duran hocalarımızla, Gezi Parkı’nda toplanan gençlerimizle, baskıya boyun eğmeyen, zalimin eteğini öpmeyip özgür gazetecilerimizle ittifak kurarız.

AKŞENER’DEN SİSİ VE ESAD MESAJI

*Sınırlarımızı kevgire çeviren liyakatsızlığın faturasıyla yüzleşiyoruz. Sözüm ona yönettiği dış politikada yaşadığımız sıkıntılara rağmen ibretlik politikasızlığa şahit oluyoruz. Sayın Erdoğan, Sisi’yle hasret giderdi.

*Sayın Erdoğan’ı futbol aşkı pamuk gibi yapmış. Yakında Beşer Esad’la birlikte maça giderse şaşırmayın.

ERDOĞAN’IN İYİ PARTİ’YE ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yaptığı çağrıya yanıt veren Meral Akşener, şunları söyledi:

*Bizimkisi koltukların müdafaası için her şeyin mubah olduğunu sanma Sayın Erdoğan. Bizimkisi asil mi asil dimdik duruştur. FETÖ ile kurulan ittifaka, PKK ile kurulan masaya, mafya ile yapılan işbirliğine karşı itirazdır.

*Bizim tabanımız da tavanımız da bu kutlu iradenin ayrılmaz parçasıdır. İYİ Parti’nin kumar masasında yeri yoktur. İYİ Parti milletin geleceğiyle bahse girmez.

*Sayın Erdoğan ve küçük ortağının masası öyle bir kumar masasıdır ki masa her zaman kazanır.

*Bu hileli oyun her daim kasanın kazandığı, kazanamadığı yerde oyunun bozulduğu kirli bir oyundur. Onların kumar masası işte budur. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa budur.

*Bu masa 20 yıldır bizim gözümüzde aynı masadır. Heveslenenler için üzgünüm, bizim o masaya oturmaya hiçbir niyetimiz yoktur.

*Çünkü biz o masayı yıkmaya, saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz.

TÜRKİYE EKONOMİ MODELİ

*Bundan bir sene önce Sayın Erdoğan, partisinin MYK toplantısında bir müjde vermişti. Üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomi politikasına geçtiklerini söylemişti.

*Bugün bay krizin yıllardır saçmalamakta ısrar ettiği faiz sebep, enflasyon sonuç ilişkini kanıtlamaya çalışan ekonomi politikasının üzerinden 1 yıl geçti.

*Bay kriz politika faizini indirdiğinde diğer faizlerin düşeceğine inanıyordu. Euro/bond faizi tarihi rekor kırdı. 2017 yılında faiz için 57 milyar lira, 2022’de bu rakamın 330 milyar lira olması tahmin ediliyor. Şimdiden 2017 yılının 10 katı faiz ödeyeceğiz.

*Bir de bay krizin enflasyonla mücadelesi var. TÜİK’e göre bile enflasyon yüzde 85,5’a dayandı. Et, süt, yumurta, meyve fiyatları aldı başını gitti.

*Son 1 yılda doğalgazda fiyatlar 2,8 kat arttı. Tüm bunlar olurken bay kriz ve ekibinin içine ittiği krizler sarmalına süt krizi eklendi. Et üretimimiz düştü, süt üretimimiz düştü.

*Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin gitmediğini, bu devleti yönetemediğini sen de anlıyorsun.

*Sen hiç merak etme, milletimizle el ele verecek seni bu yükten kurtaracağız. Vasatlığa mahkum ettiğin bu büyük devleti ciddiyetle, liyakatle, adaletle çözeceğiz. Dert sende derman İYİ Parti’de. Sorun sensin, çözüm İYİ Parti’de.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

*Cumhuriyetimize düşman olanlar öğretmenlerimize de düşmanlık ediyorlar. Cumhuriyetimizin sunduğu imkanları görmezden gelenler öğretmenlerin yaşadıkları acıları görmezden geliyorlar.

*Bizim İYİ Parti olarak çok kıymetli bir görevimiz var. Milletin dertlerini duyurmak gibi bir sorumluluğumuz var.

*Sizlere söz veriyorum. Önümüzdeki sene, Öğretmenler Günü‘nde; Sorunları değil, umutları konuşacağız. Dertleri değil, mutluluğu paylaşacağız. Saygınlığını ve itibarını yeniden kazanan mesleğimizin, büyük kutlamasını yapacağız.

*İYİ Parti iktidarında, ilk iş olarak; Cumhuriyetimizin, 100’üncü yılının şerefine, 100 bin öğretmenimizi atayacağız. Ancak işimiz, burada bitmeyecek. Eğitim fakültesinden mezun,
ve elinde öğretmenlik diploması olan,

*600 bin öğretmenimizin, atama sorununu da, kademeli olarak çözeceğiz. Bu doğrultuda; İlk etapta, 250 bin öğretmenimizin atamasını yapacağız. Neden 250 bin biliyor musunuz?

*Çünkü; Köy okullarını yeniden açacağız. Yani köylerimiz, öğretmenlerine yeniden kavuşacak. Çünkü; Sayıştay raporunda belirtilen, 128 bin norm kadro açığını, tamamen kapatacağız.

*Çünkü; Emekliye ayrılacak öğretmenlerimizin yerine, yeni mezun öğretmenlerimizin atanmasını sağlayacağız.

*Çünkü; 4+4+4 sistemine son verip, ilkokulu yeniden 5 yıl yapacağız, ve yeni sınıf öğretmenlerine ihtiyacımız olacak. Böylece iktidarımızın ilk yılında, Toplamda, 250 bin öğretmenimizin atamasını, gerçekleştireceğiz.

*Ayrıca; Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu yeniden ele alarak; unvan uygulamasına, bir an önce son vereceğiz. Meslekte 5 yılını doldurmuş öğretmenlerimiz, 1 derece kazanacak.

*Ve bu öğretmenlerimize; en yüksek brüt devlet memuru maaşının, yüzde 60’ı kadar, eğitim-öğretim tazminatı ödeyeceğiz. Meslekte 15 yılını doldurmuş öğretmenlerimiz, 1 derece kazanacak

*Ve bu öğretmenlerimize de; en yüksek brüt devlet memuru maaşının, yüzde 120’si kadar, eğitim-öğretim tazminatı ödeyeceğiz.

*Ayrıca öğretmenlerimizin emeklilik dönemlerinde de, hak ettikleri gibi yaşamaları için, emekli maaşlarını yeniden düzenleyeceğiz.

*lbette, özel okullardaki öğretmenlerimizi de, unutmayacağız. Onların da, özlük haklarını ve çalışma koşullarını, hak ettikleri seviyelere çıkartacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ