Zirvede Haber

Birleşik Krallık işletmeleri Türkiye’de iş yapmaya odaklanıyor

Birleşik Krallık işletmeleri Türkiye’de iş yapmaya odaklanıyor

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT, İngiltere’nin Kuzey Doğu Bölgesi ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri daha da güçlendirmek amacıyla SME Center of Excellence (KOBİ Mükemmeliyet Merkezi) evsahipliğinde çevrimiçi bir çalıştay düzenledi.  Çalıştaya Türkiye ile ticari bağlantıları keşfetmek isteyen Kuzey Doğu’daki Birleşik Krallık işletmeleri katıldı.

SME Center of Excellence Direktörü Ammar Mirza CBE‘nin ev sahipliğindeki çalıştayda,  Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası-BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE ve BCCT Genel Sekreteri Tibet Kara, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticari bağlantılar hakkında önemli bilgiler sundu.

Chris Gaunt OBE,  Birleşik Krallık Kuzey Doğu Bölgesi ile işbirliği imkanını değerlendirmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, kobiler için gelecekte yerel ve denizaşırı işletmelerle karşılıklı olarak çok yararlı işbirlikleri ve yeni ticari ortaklıklar için temel oluşturulabileceğine vurgu yaptı.

Tibet Kara, kobiler için bölgedeki ihracat bağlantılarının pro-aktif olarak ticari büyümeye sağlayabilceği katkı ve yeni işbirlikleri için fırsatları anlattığı sunumunda mevcut ticari ilişkileri güçlendirebilecek alternatifler ile ikili ticaret ve yatırım açısından potansiyel olanakları katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’de iş yapmaya odaklı bir keşif

Ammar Mirza, geleceğe büyük bir iyimserlikle baktıklarını ifade ederek, bu tür bilgilendirme etkinlikleriyle, bulundukları bölgenin Türkiye’deki iş dünyası ile ilişkilerini daha da güçlendireceğini, bölgedeki ihracat bağlantıların proaktif olarak ticari büyümeye katkı sağlanacağına ve  diğer denizaşırı ülkelerle yeni işbirlikleri için fırsatlar yaratacağına dikkat çekti.

SME Center of Excellence (KOBİ Mükemmeliyet Merkezi), Birleşik Krallık genelinde yerel KOBİ’lere özel destek paketleri ve öneriler aracılığıyla iş desteği sağlıyor. Uzmanlardan ve danışmanlardan oluşan iletişim ağı sayesinde tüm işletme sahiplerine, hayatta kalmaları ve gelişmelerine yardımcı olmak için doğru zamanda doğru desteği sağlama hedefi ile faaliyet gösteriyor.

İngiltere’nin Kuzey Doğu Bölgesi’nde çeşitli sektörlerde potansiyel yatırım iş yaratma ve Pazar geliştirme imkanları bulunuyor. Bu bölgede, multi-milyon sterlinlik Uluslararası Uzay İstasyonu projesi, Newcastle Uluslararası Havalimanı’nın yakınında 10.200 metrekarelik ofis geliştirme projeleri de yer alıyor. Bu proje de KOBİ’lerin faaliyete geçmesine, büyümelerine ve ihracat rotalarından yararlanmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda denizaşırı ülkelerden gelen ticareti de destekleyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ