Zirvede Haber

CHP Milletvekili Yüksel Özkan; “İhaleler nedeniyle ortada bir kamu zararı varsa bunun hesabı verilmelidir!”

CHP Milletvekili Yüksel Özkan; “İhaleler nedeniyle ortada bir kamu zararı varsa bunun hesabı verilmelidir!”

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, geçtiğimiz yıl özellikle Marmaris ve Antalya’da meydana gelen orman yangınlarında 52 bin hektar orman alanının yanması ve geçtiğimiz yıl kullanılmayan THK uçaklarının bu sene kullanılmasıyla ilgili TBMM’ye Meclis Araştırma Önergesi sundu.

Yüksel Özkan konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

139 Bin 503 Hektar Kül Oldu.

2021 yılında, Türkiye’nin birçok farklı noktasında çıkan orman yangınlarına müdahalede geç kalınması ve yeterli sayıda yangın söndürme helikopteri ve uçağı kullanılmaması gerek bölge halkı, gerekse vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Bu yangınlarda tam 52 bin hektar alan kül oldu. Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) 2021 faaliyet raporuna göre, bir önceki seneye göre yaklaşık altı katlık artışla 139 bin 503 hektar ormanlık alanın yandığına dikkat çeken Özkan, “görevinden affını isteyen Bakan Bekir Pakdemirli ve Cumhurbaşkanı’nın “hurda ve uçamaz” dedikleri THK uçaklarının bu yıl orman yangınlarına başarı ile müdehale ettiklerini” gözlemlediklerini belirtti.

İhaleler İncelensin.

Aynı THK uçaklarının ihaleye dahi alınmadığı, ancak farklı ülkelerden kiralanan uçak ve helikopterlere tam 1 Milyar 206 Milyon Lira ödendiğine değinen Milletvekili Özkan, “yapılan ihalelerin incelenmesi gerektiğini söyleyerek, ortada bir kamu zararı varsa bunun hesabı verilmelidir” dedi.

Başarısızlığın ve Vurdumduymazlığın Bir Hesabı Olmayacak mı?

“Atama ile göreve gelerek, Meclis kürsüsünde yemin eden, tarım ürünlerinde dışa bağımlı hale gelinmesine göz yuman, canlı hayvan ithalatının önünü açan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, affını isteyerek yaptıklarının hesabını vermeden çekip gidemez” diyen Yüksel Özkan, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirmiş olduğu tek adam yönetiminde, liyakatsız olarak atanmış tüm bakanlar yaptıkları yanlışların hesabını milletimize vermelidir ve verecektir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ