Zirvede Haber

Kılıçdaroğlu, “Geliyor gelmekte olan”

Kılıçdaroğlu, “Geliyor gelmekte olan”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Salı Toplantıları’ kapsamında ilk konuşmasını Erzurum’da yaptı. Meclis tatilde olmasına rağmen Türkiye’nin sorunları olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, oturmayacaklarını söyledi. Erzurum’da da “beşli çete” olarak isimlendirdiği şirketlere seslenen CHP lideri, aracılar koyarak kendisiyle görüşmek istediklerini ancak görüşmeyeceğini ifade etti. Toplantı sonunda yükselen sloganlara da yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Geliyor gelmekte olan” şeklinde konuştu.

Konuşma salonunda sesler yükseldi! Sloganlara böyle yanıt verdi

“MECLİS TATİLE GİRDİ AMA OTURMAK YOK”

TBMM tatile girdi ama ülkenin dertleri devam ediyor. Biz Meclis tatile girdi, oturalım Türkiye’nin sorunlarını seyredelim düşüncemiz yok. Türkiye’nin durumu pek parlak değil. Yeni bir mücadeleyi başlatmak zorundayız. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti bir kişiye teslim edilemez.

djrktö

MECLİSTEKİ TOPLANTI ÇAĞRISI

Parlamentoyu sağlık çalışanları için toplantıya çağırdık. Sorunların çözüm adresi TBMM’dir. O Meclis sıradan bir Meclis değildir. gelmediler, katılmadılar. Niye gelmiyorsunuz? Gün olacak hepsi gelecek.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO SÖZÜ

Erzurum’dan söz veriyorum. Tüm taşeron işçileri kadroyu vereceğiz. PTT’de çalışan taşeron işçilere sesleniyorum. Birilerinin deyimiyle Bay Kemal sizin hakkınızı teslim edecek.

etjryk

“O CEPLERİN TAMAMINI DİKECEĞİZ”

Çiftçilerin kredi borcunu sıfırlayacağız. Araban olmayabilir mobilyan olmayabilir. Buğdayı arpayı dışarıdan getiriyorlar. Türkiye’de toprak mı yok? Dışarıdan getiriyorlar, komisyonlu alıyorlar ceplerini dolduruyorlar. O ceplerin tamamını dikeceğiz. Bu milletin alın terini birilerine sömürtmeyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ‘BEŞLİ ÇETE’YE: GÖRÜŞMEM

Beşli çetelerin bir köprüsüne 35 milyar dolar garanti veriyorlar. Ben o paraların tamamını söke söke alacağım. Sizin meşhur bir barajınız vardı. 13-14 senedir yapamadılar. Yapamazlar, bunlar beşli çeteye hizmet ediyorlar. Beşli çete aracı koyuyor ‘Bizimle görüşür mü?’ diye. Yemezler efendim, görüşmem.

“GELİYOR GELMEKTE OLAN”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının sonlarına doğru salonda “Halkın lideri Kılıçdaroğlu” şekilde sloganlar yükseldi. Tezahüratlar sonrası “Herkesin inancına saygılıyım, yaşam tarzına saygılıyım.” diyen CHP lideri, “Hiç kimse unutmasın, geliyor gelmekte olan” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ