Zirvede Haber

Decollage Art Space Haziran Ayında Birçok Etkinlikle Sanatseverlerle Buluşuyor

Decollage Art Space Haziran Ayında Birçok Etkinlikle Sanatseverlerle Buluşuyor

Decollage Art Space, Haziran ayında farklı disiplinlerden pek çok etkinliği ağırlıyor. “Le Voyage” (Yolculuk) adlı sergisiyle izleyicilerle buluşmaya devam eden Decollage Art Space, bir yandan da seramikten heykele, resimden müziğe uzanan birçok workshop, konuşma, performans ve atölye ile dopdolu bir etkinlik takvimi sunuyor.

Program:

9 Haziran Perşembe

Saat: 14:00

Mekan: Seminer Salonu, 2. Kat

Şampiyonluk Anıtı – Tarihe Yazılan Zaferin Eseri

  1. Mimar ve Heykeltraş Pınar Doğan Öktem

Üst üste üçüncü kez, Avrupa’nın en üst düzey basketbol organizasyonu EuroLeague’de Final Four’a katılma başarısı gösteren Anadolu Efes’in, 2020-2021 sezonunda elde ettiği EuroLeague Şampiyonluğu bir anıtla ölümsüzleşti. Anadolu Efes Spor Kulübü için dünyaca ünlü heykel ustası Tankut Öktem‘in atölyesinde, kızı Heykeltraş ve Y. Mimar Pınar Öktem Doğan tarafından yapılan anıt, desteklerini bir an olsun esirgemeyen Anadolu Efes taraftarlarına ithaf edildi.

Eserin varlığı ile Anadolu Efes’in başarı yolculuğu yeni efsanelere dönüşmek üzere geleceğe bırakılıyor.Bahçelievler Belediyesi sınırları içinde bulunan Şampiyonluk Anıtı’nın tasarım ve yapım süreci ile heykel sanatı içinde değerlendirmesini görsel bir sunum eşliğinde Y. Mimar ve Heykeltraş Pınar Doğan Öktem’den dinleyeceğimiz etkinliğe davetlisiniz.

11 Haziran Cumartesi

Saat: 14:00

Mekan: Performans Salonu, -1. Kat

İlyun Bürkev
Piyano Resitali ve Söyleşi

13 yaşındaki İlyun Bürkev’in başarılı kariyeri, piyano resitali eşliğinde Decollage Art Space ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşuyor.İlyun Bürkev, 4 yaşında başladığı piyano eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Prof. Burcu Aktaş Urgun, Devlet Sanatçısı Sayın Gülsin Onay ve Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Prof. Pavel Gililov ile devam etmektedir.


Katıldığı birçok uluslararası piyano yarışmasında 1’incilik dereceleri olan İlyun Bürkev, Nisan 2021’de katıldığı Chopin Uluslararası piyano yarışmasında aldığı 1’incilik ödülünün yanı sıra, en iyi Chopin Yorum Ödülü, En İyi Ulusal Besteci Performans Ödülü, CAKA Müzik Yarışması’nda 1’incilik ve CAKA Yıldızı Ödülü’nü aldı.

14 Haziran Salı

Saat: 21:00

Mekan: Decollage Art Space 2. Kat

Neden Caz? “Caz Özgürlüktür”

Dr. Hakan Rauf Tüfekçi

NTV Radyo Cazın Büyüsü programı yapımcısı, Tıp Doktoru ve Romatizmal Hastalıklar Uzmanı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi eşliğinde gerçekleşecek Neden Caz? “Caz Özgürlüktür” adlı seminer, özel caz müzikleri eşliğinde Decollage Art Space’de sanatseverlerle buluşuyor. Cazı çalanlar, söyleyenler, dinleyenler ve yazarları mercek altına alıyor.


“Caz benim için bir dünya görüşü, duruş biçimi” diyen Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, NTV Radyo’daki programı “Cazın Büyüsü”nde yeni çıkan albümlerden, özellikle İtalya, Fransa, İspanya’dan topladıklarından seçtikleriyle çıkıyor yayına. Bazen unutulan caz müzisyenleri ya da unutulmuş şarkıları çalıyor, anlatıyor.

17 Haziran Cuma

Saat: 21:00

Mekan: Decollage Art Space, Performans Salonu, -1. Kat

Murat Evgin – Oldies Konser Show

Şarkıları ve dizi müzikleriyle 40’tan fazla ülkede sevilen Murat Evgin, “Murat Evgin – Oldies Konser Show” ile Decollage Art Space’de müzikseverlerle buluşuyor.Sanatçı, Beatles’dan Elvis’e, Barış Manço’dan Sezen Aksu’ya müzik tarihinde iz bırakan birçok ismin şarkılarını espirili anılar ve hikâyelerle buluşturup “Murat Evgin – Oldies Show” konserinde sahneye taşıyor.

Murat Evgin’e, piyanoda uzun yıllar Barış Manço ve Cem Karaca ile çalışmış, ülkemizin önemli müzisyenlerinden Eser Taşkıran ve kemanda Ece Naz Özonar eşlik ediyor.

Ayrıca; Rana ve Seher, bu cumartesi ve her cumartesi Vkoffee’de sizlerle buluşuyor!
Vkoffee’de dilediğiniz içecek eşliğinde Rana ve Seher’in caz standartları ve İngilizce/Türkçe pop canlı performanslarını keyifle dinleyebilirsiniz.

Decollage Art Space birbirinden yaratıcı, etkileşime ve deneyime açık etkinliklerle ziyaretçileriyle buluşmaya devam edecek.Sosyal medya hesaplarını takipte kalın.

Detaylı bilgi almak ve atölyelere katılmak için: +90 (532) 363 09 89

Detaylı bilgi ve söyleşi talepleri için lütfen iletişime geçiniz:

Burcu Dimili

burcudimili@gmail.com

+90 (554) 458 33 13

Ziyaret Saatleri:

Her gün: 12:00 – 19:00

Adres:

Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

İletişim:

+90 (532) 363 09 89

info@decollageartspace.com

www.decollageartspace.com

https://www.instagram.com/decollageartspace/

Ulaşım:

Marmaray ulaşımı için Suadiye İstasyonu’nu, İETT ulaşımı için ise Tan Sokak Otobüs Durağı’nı

kullanabilirsiniz.Araçla gelenler için Decollage Art Space önünde İSPARK park imkânı bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ