Zirvede Haber

Orman yangınlarına sebep olanlar terör üyeliği ile yargılanmalı

Orman yangınlarına sebep olanlar terör üyeliği ile yargılanmalı

Yangın bölgelerini ziyaret eden Akşener, Muğla’nın ardından geçtiği Antalya’da açıklamalarda bulundu. Akşener, “Orman yangınlarına sebep olanlar ve olacaklarla ilgili arkadaşlarımız kanun teklifi verecek. O kişiler terör üyeliği ile yargılanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yangından en çok etkilenen Manavgat’ta incelemelerde bulundu, yangınlarda hayatını kaybeden 7 vatandaşımız için baş sağlığı diledi.

Burada konuşan Akşener, koordinasyon sisteminin yetersiz olduğunu dile getirdi. Akşener, Millet İttifakı’nın belediye başkanlarının koordinasyon dışında tutulduğunu söyledi. Bu duruma son verilmesi çağrısında bulunan Akşener, uçakların yetersizliği konusuna da değindi.

Bütün enerji ve imkanların birleştirilmesi gerektiğini söyleyen Akşener, “Söylenecek çok şey var ama bugün birlik beraberlik günü” dedi.

“TERÖR ÜYELİĞİ İLE YARGILANMALIDIR”

Kundaklama iddialarına ilişkin konuşan Akşener, “Manavgat özelinde anlatılanlar var. Türkiye genelinde anlatılanlar var. Eğer kundaklama varsa derhal bu kişiler bulunmalıdır. Kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Orman yangınlarına sebep olanlar ve olacaklarla ilgili arkadaşlarımız kanun teklifi verecek. O kişiler terör üyeliği ile yargılanmalıdır. Yanan ormanların yerine bir santimetre beton yapılmamalıdır. Yapılırsa elbet seçim gelecek. Oralara yapılan betonlar yıkılır bunun hesabı sorulur.” dedi.

Genel Afet Bölgesi ilanının ilk kez duyulduğunu dile getiren İYİ Parti lideri, söz konusu tarifin kayıpların giderilmesi için tariflendirilmesi gerektiğini söyledi. Millet İttifakı belediyelerinden mal kaçırmak mantığı ile iş yapılmaması gerektiğini belirten Akşener, “Bunun takipçisi olacağız” dedi.

Meral Akşener, sözlerini yangınla mücadele eden personel ve vatandaşlara teşekkür ederek bitirdi. Akşener, “Bu beraberliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ