SİYASET 

MOBİLYADA HAMMADDE KRİZİ

Sosyal Medyada Paylaş

İnegöl’de mobilyacıların sorunlarını dinleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, mobilyacıların ciddi bir hammadde sıkıntısını yaşadıklarını bu nedenle üretim yapmakta zorlandıklarını ve girdi artışlarından kaynaklanan zamlar nedeniyle vatandaşın mobilya almakta zorlandığını söyledi. Aydın, “Sorunlar çözülmezse ileriki dönemlerde mobilyacı daha büyük sıkıntı yaşayacak” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın beraberinde İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, Başkan Yardımcısı Zemci Şahin, Belediye Meclis Üyesi Erkan Dönmez, önceki dönem İlçe Başkanı Engin Başar, gençlik ve kadın kollarıyla birlikte İnegöl, Ertuğrulgazi Caddesi’ndeki mobilyacıları ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Mobilyacılar, Erkan Aydın’a hammadde fiyatlarının artıştan, hammadde dahi bulamadıklarından ve hükümetin bu konuda kendilerini yalnız bırakmalarından dert yandılar.

Yaklaşık 1 yıldır süren pandemi sürecinin ardından mobilyacıları dinlediklerini ve temel sorununun hammadde fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını gözlemlediklerini söyleyen Aydın, özellikle sunta, MDF ve sünger fiyatlarındaki artışların ürün fiyatlarında ciddi artışlara sebep olduğunu kaydetti.

“MASA ALIP SANDALYE ALAMAYAN VAR”

Bu etkenlerin vatandaşın mobilyayı daha pahalıya almasına sebep olduğunu dikkat çeken Aydın, ”Hammaddedeki sıkıntıyla art arda gelen zamlar son kullanıcının, düğün yapmak için dolaşan insanların mobilyaya, koltuk takımına ulaşmasını zorlaştırmış. Önümüz düğün sezonu ancak gördüğümüz manzarada vatandaşlarımızın 3 odadan sadece 1’ini satın alabildiğini ya da masayı almış sandalyeyi daha sonra alabileceğini üzülerek gözlemledik. Sorunlar çözülmezse ileriki dönemlerde mobilyacı daha büyük sıkıntı yaşayacak” diye konuştu.

Erkan Aydın ayrıca hükümetin bu konuda hammadde üreticilerine destek olması ve bu fiyatların aşağı çekilerek halkın daha ucuza mobilyayı tedarik edebilmesi için bir çalışma başlatacaklarını ve konuyu TBMM’de gündeme getireceğini ifade etti.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares