BURSA 

Bursa’da Acemler’den geçen araç sayısında büyük artış!

Sosyal Medyada Paylaş

İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden daha fazla araç geçişinin yaşandığı Bursa’da trafiğin kalbi konumundaki Acemler Kavşağı’ndan pandemi öncesinde günlük ortalama 210.000 araç geçiyordu. Pandemi döneminde ise aynı noktada günlük ortalama 266.000 (güncel rakam) araç geçişi gerçekleşiyor. Pandemi öncesine göre %27’lik bir artış söz konusu.

Bursa‘da trafik yoğunluğunu pandemi tetikledi.

İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden daha fazla araç geçişinin yaşandığı Bursa’da trafiğin kalbi konumundaki Acemler Kavşağı’ndan pandemi öncesinde günlük ortalama 210.000 araç geçiyordu. Pandemi döneminde ise aynı noktada günlük ortalama 266.000 (güncel rakam) araç geçişi gerçekleşiyor. Acemler’de pandemi öncesine göre %27’lik bir artış söz konusu oldu. 

Toplu taşımada ise pandeminin yaşanmadığı 2019 yılı ile 2020 kıyaslandığında ortalama %50 bir azalma gerçekleşti.

2020’nin ilk 3 ayının pandemi öncesi dönem olduğu da dikkate alındığında 2020 Nisan sonrasından günümüze varan süreçte Bursa’da bireysel araç ile ulaşım tercihi önemli ölçüde artış gösterdi.

Büyüşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımları sürerken, yoğunluğun pandemi bitene kadar sürmesi bekleniyor.

Toplu taşımada her geçen gün kademeli olarak artış gerçekleşmeye devam ediyor.

Ancak Acemler’de hayata geçirilen tüp geçit ve şerit genişletme çalışmalarıyla da önemli ölçüde kapasite artışı sağlanmış olacak.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares