BURSA 

Doğu Türkistan Namustur!

Sosyal Medyada Paylaş

BBP Genel Başkan Yardımcısı Yeminli Mali Müşavir Ekrem Alfatlı, Tüm varlığımızla Doğu Türkistan’ın yanında olduklarını söyledi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Alfatlı Doğu Türkistan’ın kuruluşunun yıl dönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı.

12 Kasım 1933 tarihinde Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti adı altında bağımsızlığını ilan ettiğini hatırlatan Alfatlı, kurulduğu günden bu yana Çin Devleti tarafından,  “Doğu Türkistanlı kardeşlerimize akla hayale gelmedik zulümler işkenceler” yapıldığını söyledi.

Alfaltlı; “Son dönemlerde Çin Devleti, Doğu Türkistanlı Türklerden yetişmiş olan aydın kesimindeki din alimi, araştırmacı, eğitimci, gazeteci ve yazarları hedefe alarak onları hapse atmaktadırlar. Bu konuda en hassas davranan BBP’dir.” Dedi.

Alfatlı, ; Gerek İslam Dünyasının gerekse Ülkemizin Doğu Türkistan davasına kayıtsız ve sessiz kalmasına anlam veremediğini, bu konuya en duyarlı partinin de BBP olduğunu iddia etti. Alfaltlı; “Türk arıyorsanız Doğu Türkistanlılar Türk’tür, Müslüman arıyorsanız Doğu Türkistanlılar Müslümandır, İnsanlık arıyorsanız Doğu Türkistanlılar insandır, diye feryat eden Alfatlı, Çin devletinin yaptığı bu insanlık ayıbına karşı çıkmak bir insanlık vazifesidir ve başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmak üzere tüm insanlığın bu barbarlığa karşı çıkmasını bekliyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares