DÜNYA 

HÖH Bulgaristan’da Oyunu Artırdı…

Sosyal Medyada Paylaş

Geçen ay yapılan Bulgaristan’da yapılan yerel seçimlerde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) 32 belediye kazanarak büyük başarı elde etmişti. 3 Kasım 2019 Pazar günü yapılan yerel seçimlerin 2. turunda da HÖH 5 belediye daha kazanarak belediye sayısını 37’ye yükseltti. 10 belediye de HÖH’ün de içinde bulunduğu ya da desteklediği koalisyon olarak kazanıldı.

HÖH TARAFINDAN SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARI

1. Belitsa Belediyesi, Blagoevgrad Bölgesi – Radoslav Sabinov Revanski
2. Satovça Belediyesi, Blagoevgrad Bölgesi – Arben Mustafov Mimenov
3. Yakoruda Belediyesi, Blagoevgrad Bölgesi – Nuredin Musov Kafelov
4. Ruen Belediyesi, Burgaz Bölgesi – İsmail Üsmen Osman
5. Kruşari Belediyesi, Dobriç Bölgesi – İlhan Üsein Musteceb
6. Kırcaali Belediyesi, Kırcaali Bölgesi – Hasan Azis İsmail
7. Ardino Belediyesi, Kırcaali Bölgesi – İzet İzet Şaban
8. Cebel Belediyesi, Kırcaali Bölgesi – Necmi Niyazi Ali
9. Kirkovo Belediyesi, Kırcaali Bölgesi- Şinasi Mehmed Süleyman
10. Krumovgrad Belediyesi, Kırcaali Bölgesi – Sebihan Kerim Mehmed
11. Momçilgrad Belediyesi, Kırcaali Bölgesi- İlknur Kyazım Mümün
12. Çernooçene Belediyesi, Kırcaali Bölgesi – Aydın Arif Osman
13. Sırnitsa Belediyesi, Pazarcik Bölgesi – Nebi Recep Bozov
14. Zavet Belediyesi, Razgrad Bölgesi – Ahtår Süleymanov Veliyev
15. Loznitsa Belediyesi, Razgrad Bölgesi – Sevgin Nazam Şukri
16. Samuil Belediyesi, Razgrad Bölgesi – Cevdet Ahmed Azis
17. Tsar Kaloyan Belediyesi, Razgrad Bölgesi – Daud Nazif Alyaovlu
18. Glavinitsa Belediyesi, Silistre Bölgesi – Necdet Cevdet Niazi
19. Sitovo Belediyesi, Silistre Bölgesi – Sezgin Basri Aliibram
20. Borino Belediyesi, Smolyan Bölgesi – Mustafa Şaban Karaahmed
21. Madan Belediyesi, Smolyan Bölgesi – Fahri Ademov Molaysenov
22. Rudozem Belediyesi, Smolyan Bölgesi – Rumen Ventsislavov Pehlivanov
23. Pavel Banya Belediyesi, Stara zagora Bölgesi – İssa Emin Besoolu
24. Antonovo Belediyesi, Tırgovişte Bölgesi – Hayredin Mustafov Mehmedov
25. Omurtag Belediyesi, Tırgovişte Bölgesi – Eşref Hasanov Aşrefov
26. Opaka Belediyesi, Tırgovişte Bölgesi – Mehidin Mehmedov Kadırov
27. Macarovo Belediyesi, Haskovo Bölgesi – Ercan Sabahtin Yusuf
28. Mineralni bani belediyesi, Haskovo bölgesi – Mümün Ali İskender
29. Stambolovo Belediyesi, Haskovo İlçesi – Adnan Kyazim Yıldlz
30. Venets Belediyesi, Şumen Bölgesi – Nehriban Osmanova Ahmedova
31. Varbitsa Belediyesi, Şumen Bölgesi – Merdin Mustafa Bayram
32. Kaolinovo Belediyesi, Şumen Bölgesi – Nida Namakov Ahmedov
33. İsperih Belediyesi – Razgrad Bölgesi – Belgin Fikri Şukri
34. Kubrat Belediyesi – Razgrad Bölgesi – Alkin Osman Nebi
35. Gırmen Belediyesi – Blagoevgrad Bölgesi – Feim Ahmed İsa
36. Gurkovo Belediyesi – Stara zagora Bölgesi – Marian Georgiev Tsonev
37. Vetovo Belediyesi – Ruse Bölgesi – Mehmet Hasan Mehmet
38. Lıki Belediyesi – Plovdiv Bölgesi – Valentin Simeonov Çavdarov









Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares