MANŞET 

“Bir zorbanın talebi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine gölge düşürdü”

Sosyal Medyada Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Meclis’te muhalefetin oylarıyla reddedilen Güvenlik Soruşturması teklifinin Genel Kurul’da yeniden oylanmasına tepki gösterdi. Videolu bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bir zorbanın talebi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesine gölge düşürdü” dedi.

Kılıçdaroğlu: Meclis'i sabote ettiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oylamaya ilişkin Twitter’dan yayımladığı video mesajında, dün akşam TBMM’de kanun teklifinin görüşüldüğünü ve reddedildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“BİR ZORBANIN TALEBİ, TBMM’NİN İRADESİNE GÖLGE DÜŞÜRDÜ”“Normalde bir yıl süreyle aynı kanun teklifinin görüşülmemesi lazım ama saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis’i sabote ettiler. Bir zorbanın talebi, TBMM’nin iradesine gölge düşürdü. Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz. Önümüzdeki süreçte sandık gelecek ve biz bunlara dersini vereceğiz. Demokratik yollarla dersini vereceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Hiç endişelenmeyin. Birlik olacağız, beraber olacağız, TBMM’de birisinin milletvekilleri değil, halkın milletvekilleri olacak. Bunu yapacağız.”

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares