STK 

Onlar Notalarına Notalar İse Sadece Onlara Aşıktı…. Duygulandıran Nağmelerle Köy Enstitülerin Öğrencileri Tekrar Sahnelere Hazırlanıyor…

Sosyal Medyada Paylaş

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Bursa Şubesi “Mandolin Topluluğu” Şef Dilek Sevüktekin Görgülü Sevüktekin ve Murat Onat yönetiminde kaldığı yerden devam ediyor. Mandolin Topluluğu pandemide verilen zorunlu 13 ay aradan sonra aynı heyecanla çalışmalarına başladı. Bursa Şubesi Başkanı Jülide Akköprü; topluluğun tekrar başladığı çalışmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek; “Gurubumuzun en güzel özelliği büyük çoğunluğu Köy Enstitü Mezunlarının yetiştirdiği öğretmenlerin öğrencileri eczacı ve doktorlardan oluşuyor. Gurup kurarken bu durum avantaj oldu. Hemen hemen hepsinin mandolin çalmayı bilmesi işimizi kolaylaştırdı. Pandemi nedeni ile 13 ay zorunlu bir ara vermiş olsak da bugün yine aynı şevk ve heyecanla bir aradayız. Mandolin öğrenmek isteyen Bursalıları Beşevler Yerleşkesine bekliyoruz. İki ekipten oluşan mandolin kadromuz 27 kişiden oluşuyor. Eski mandolinleriniz varsa bize ulaştırın. Mandolinizi sizinle birlikte hayata döndürelim.” dedi.

Dilek Görgülü Sevüktekin ve Murat Onat’ın şefliğini yaptığı Mandolin Gurubu; Canan İpekman, Sami Kaya, Mehmet Özcan, Birsen Gülçakır, Melahat Ünlü, Berrin Çetinkaya, Leyla Sahin, Hamza Meydanlı, Durmuş İşbilen, Mustafa Yıldırım, Muhsine Arda, Sezan Kaya, Serpil Ilgaz Uğur, Tufan Semiz, Gönül Aka, Naime Şirin, Sibel Kolay, İffet Gencer, Onur Yavuz, Nigah Ertekin, Hasan Yörenç, Sedan Özek Kaya, Tufan Semiz’den oluşuyor.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares