MANŞET 

Kapıya kelepçe vurmak hak mı oluyor!

Sosyal Medyada Paylaş

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, öğrencilerin Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan AKP’li Melih Bulu’ya yönelik protesto gösterilerine ilişkin, “Bana gelen bilgi bu tür halay çekenlerin üniversite öğrencisi olmadığı yönünde” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ankara’da partisinin genel merkezinde basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’li Melih Bulu’yu Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atamasının ardından öğrencilerin protesto gösterilerine değindi. Davutoğlu, protestolar sırasında kapıya kelepçe takılmasına ilişkin “Pandemi dolayısıyla gerekli tedbirleri alırsınız ama akademisyen olarak bir üniversitenin kapısına kelepçe takılması gibi sembolik bir şeyi kabul edemem” dedi.

“BU TÜR HALAY ÇEKENLER…”

Davutoğlu, “Oraya teröristler girmişse, polisin görevinin onları ayırıp öğrencilerin gösteri hakkına saygı göstermek olduğunu” belirterek, “Bana gelen bilgi bu tür halay çekenlerin üniversite öğrencisi olmadığı yönünde. Onlar oraya geldi diye öğrencilerin protestosu haksız mı oluyor, kapıya kelepçe vurmak haklı mı oluyor?” diye konuştu.

“Dünyada son 1 yılda büyük bir dalgalanma yaşandığını, böyle dönemlerin ülkeleri olumlu ya da olumsuz yönde ayrıştırdığını “dile getiren Davutoğlu, “Maalesef son 1 yıla baktığımızda 22. yüzyıla hazırlanan bir Türkiye değil, 90’lara 70’lere dönmüş bir Türkiye görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares