TÜRKİYE 

Bursa’da yoğunlaştırılmış koronavirüs denetimleri başladı!

Sosyal Medyada Paylaş

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği ‘Covid-19 Denetimleri’ konulu genelge kapsamında, Türkiye çapında 4 gün boyunca sürecek koronavirüs denetimleri Bursa’da da start aldı. Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge ile  4 gün boyunca tüm il ve ilçelerde, vali ve kaymakamların koordinasyonunda; başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacağı belirtildi. Daha önce sokakta ve caddelerde sigara içilmesi yasaklanmıştı. Denetimlerde bu hususa da dikkat edildi.

‘TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI TEK TEK DURDURULUYOR’

Denetimler kapsamında toplu ulaşım araçları tek tek kontrol ediliyor. Özellikle yolcu kapasite sınırlaması, HES kodu ibrazı, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında gerekli hijyen/temizlik tedbirlerinin alınması hususlarına ağırlık veriliyor.

‘MASKE VE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafeye uymayanlara da ceza yazılıyor.

Bursa’da bu kapsamda Yunus ekipleri Kent Meydanı’nda denetime çıktı.

Vatandaşlar maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılırken kurallara uymayanlara işlem yapıldı.

‘AVM’LERDE DE SIKI DENETİM’

Genelge kapsamında alışveriş merkezi klima ve filtreleme sistemlerinin bakımı ve filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı hususu da özellikle denetleniyor.

Denetimleri yerinde takip eden enBursa.com ekibi, vatandaşlara aldıkları önlemleri ve artan vaka sayılarını sordu…

Diğer Haberler

Yorum Yaz

shares
hacklink al izmir escort hack forum instagram takipçi kasma tiktok takipçi satın al