Zirvede Haber

Corona İle Dünya Çapında Savaş!

Corona İle Dünya Çapında Savaş!
Koronavirüs salgınında son durum ne? İşte hangi ülkelere yayıldığını gösteren anlık harita… Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs diğer ülkelere sıçramaya devam ediyor. Virüs dört kıtada 28 ülkeye yayıldı. Son olarak Belçika, Wuhan’dan tahliye edilen bir kişide corona virüse rastlanıldığını duyurdu. Can kaybı ise 427’ye yükseldi.
 
İlk olarak 12 Aralık 2019’da tespit edilen SARS benzeri corona virüs korkutmaya devam ediyor.
 
Çin’de yeni tip corona virüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 425’e, virüsten etkilenenlerin sayısı 20 bin 438’e yükseldi.
 
Virüs taşıdığı şüpheli olanların sayısının 23 bin 214’e, müşahede altına alınanların sayısı ise 171 bin 329’a ulaştı. Toplam taburcu edilen hasta sayısı 632 oldu.
 
ANLIK HARİTA
 
Bu arada, Johns Hopkins Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, koronavirüsünün günlük durumunu gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi.
 
Virüs, hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılırken gerçek zamanlı izleme haritası, durumun ciddiyetini apaçık ortaya koydu.
 
Harita bilgileri ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan verileri topluyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ